Platforma traci większość w Radzie Warszawy. Troje radnych odchodzi

Wielki rozłam w warszawskich strukturach Platformy Obywatelskiej. Klub opuściło troje radnych: Lech Jaworski, Izabela Chmielewska i Aleksandra Sheybal-Rostek. Tym samym partia straciła większość w Radzie Miasta.

Swoją decyzję, radni ogłosili w sobotę rano. Twierdzą, że kampania Rafała Trzaskowskiego traci szansę, by "przekonać i zmobilizować wyborców demokratycznych. Ta kampania i działalność władz Platformy szerzej, w skali kraju są najlepszym gwarantem, by PIS rządził przez najbliższe lata".

Według nich, partia prowadzi kampanię nieudolną, nieprofesjonalną i arogancką, co może doprowadzić do łatwego zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości.

W oświadczeniu przyznali też, że "Platformie potrzebny jest dzisiaj wstrząs. Platformo, otrząśnij się z letargu a nie prowadź nas do trzeciej pod rząd porażki wyborczej".

Poprą byłego wiceprezydenta

Radni zadeklarowali również, że w najbliższych wyborach na Prezydenta Warszawy poprą Jacka Wojciechowicza, który przez wiele lat był w ratuszu zastępcą Hanny Gronkiewicz-Waltz.

"To człowiek najlepiej przygotowany do rządzenia stolicą, którego mogliśmy dobrze poznać, gdy jako wiceprezydent naszego miasta tworzył jego sukcesy. Niestety także i jego brakuje dziś w Platformie" - czytamy w oświadczeniu.

Po decyzji trójki radnych, klub Platformy Obywatelskiej stracił większość w Radzie Warszawy. Do wyborów zostało jeszcze kilka sesji. Niewykluczone, że partia będzie miała problem z głosowaniem nad uchwałami, na których najbardziej im zależy.

Taksówkarze, którzy ratują życie. W Warszawie jest ich prawie 70

Więcej o: