Wybory samorządowe. Jest nowy spot Patryka Jakiego. "Stańmy razem do walki o uczciwą Warszawę"

Patryk Jaki zamieścił na Twitterze swój nowy spot wyborczy. Kandydat Zjednoczonej Prawicy podsumowuje w nim swoje zasługi dla kraju i apeluje: "stańmy razem do walki o uczciwą Warszawę".

Patryk Jaki napisał na Twitterze, że wkracza w kolejny etap kampanii z nowym spotem. 

W trwającym niecałe dwie minuty spocie widzimy, jak kandydat Zjednoczonej Prawicy rozmawia z wyborcami, głaszcze psa, wita się z dziećmi, składa kwiaty w miejscach pamięci i bierze udział w obradach komisji reprywatyzacyjnej. 

Na ekranie pojawiają się hasła opisujące kandydata i jego dokonania. Część z nich odwołuje się do moralności i wartości rodzinnych ("silna rodzina", "szacunek do ludzi", "godność"), inne nawiązują do patriotyzmu ("dumni z Warszawy", "patriotyzm", "honor"). 

W spocie słyszymy, że Jaki ma wieloletnie doświadczenie w samorządzie i "z sukcesami zarządza jednym z największych rządowych budżetów". W filmie przytoczono rosnący zysk Ministerstwa Sprawiedliwości oraz podano informację, że Jaki "zwiększył o 60 proc. przychody podległych mu instytucji państwowych". 

Pomoc więźniom i walka z pedofilami

Wśród dokonań Jakiego w spocie wymieniono program aktywizacji więźniów, którego jest autorem i pomysłodawcą. Jak słyszymy, dzięki programowi liczba zatrudnionych skazanych wzrosła w Polsce "najszybciej na świecie". 

W spocie podano, że Jaki przeprowadził przez sejm ustawę, która zakazuje odbierać dzieci rodzicom z powodu biedy. - Dzięki temu również warszawskie rodziny są bezpieczne - słyszymy.

To nawiązanie do wprowadzonych przez Ministerstwo Sprawiedliwości zmian w Kodeksie rodzinnymi opiekuńczym, które uniemożliwiają odbieranie rodzicom dzieci wyłącznie z powodu biedy. Uchwalono je na początku 2016 roku.

W spocie słyszymy też, że Patryk Jaki jest "autorem rejestru pedofilów, dzięki któremu nasze dzieci są bezpieczne". Chodzi o uruchomiony przez Ministerstwo Sprawiedliwości rejestr przestępstw na tle seksualnym. Od października 2017 roku rejestrowani są w nim wszyscy sprawcy przestępstw seksualnych - nie tylko pedofile. 

W spocie słyszymy również, że Jaki przeprowadził przez Sejm ustawę zwiększającą ochronę nad zwierzętami - przegłosowano ją w styczniu tego roku. Za znęcanie nad zwierzętami grożą teraz trzy lata pozbawienia wolności zamiast dwóch.

Patriotyzm i Muzeum Żołnierzy Wyklętych 

- To minister Jaki stworzył Muzeum Żołnierzy Wyklętych, które przypomina o pięknej historii Warszawy - słyszymy w spocie.

Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL nie jest jeszcze otwarte dla zwiedzających. Jego powstanie zostało zainaugurowane w lutym 2016 roku przez Zbigniewa Ziobrę i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Według planów ma zostać otwarte w 2019 roku w dawnym Areszcie Śledczym przy ulicy Rakowieckiej. 

"Warszawą rządzą dziś mafia reprywatyzacyjna i deweloperzy"

W spocie znalazły się też nawiązania do afery reprywatyzacyjnej. 

Jak słyszymy, Jaki "postawił się bezwzględnej mafii reprywatyzacyjnej, która okradała Warszawę i mordowała ludzi". W tle widać zdjęcia Jolanty Brzeskiej, działaczki Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów, która zginęła w 2011 r. w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach. 

- Warszawą rządzą dziś mafia reprywatyzacyjna i deweloperzy. Jedyną szansą, żeby to zmienić, jesteście wy. Stańmy razem do walki o uczciwą Warszawę - mówi w spocie Patryk Jaki. 

Warto przypomnieć, że na początku sierpnia prezydent Andrzej Duda podpisał specustawę mieszkaniową, nazywaną "Lex developer", która umożliwia budowanie niezależnie od planów zagospodarowania, w tym także na dawnych terenach kolejowych i przemysłowych. Patryk Jaki głosował przeciwko ustawie. 

Droga donikąd za prawie 3 mln złotych. Mieszkańcy Ursynowa zaniepokojeni inwestycją

Więcej o: