Nastolatkowie bili i kopali policjanta. Jednemu grozi do 10 lat wi瞛ienia. Reszcie znacznie mniej

W Wo這minie dosz這 do b鎩ki mi璠zy nastoletnimi ch這pakami. Pr鏏owa rozdzieli ich m篹czyzna, ale sam zosta zaatakowany. Okaza這 si, 瞠 by to policjant po s逝瘺ie. Napastnikom grozi teraz wi瞛ienie i zak豉d poprawczy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem w podwarszawskim Wo這minie

Nastoletni chłopcy pobili policjanta

Jak podaje rmf.pl, policjant po służbie zauważył na skwerze Piłsudskiego grupkę młodych osób. Dwóch nastolatków się biło. Funkcjonariusz postanowił zareagować - poszedł, poinformował, że jest policjantem i zaapelował, aby przestali. 

To spłoszyło jednego z chłopaków - uciekł. Drugi jednak został i zaczął zachowywać się bardzo agresywnie. Policjant próbował go obezwładnić, jednak inny nastolatek uderzył go butelką w głowę. Mężczyzna upadł, a grupa wyrostków zaczęła go kopać po głowie i klatce piersiowej.

Czterech nieletnich napastników

Na miejscu zjawił się patrol policji, który pomógł zatrzymać pierwszy dwóch napastników, 16- i 18-latka. Obaj byli nietrzeźwi. Pozostali trzej uciekli. Udało się ich zatrzymać następnego dnia. Okazało się, że wszyscy są nieletni. 

Sylwester Marczak, rzecznik stołecznej policji mówi, że cała piątka jest w dyspozycji policji. Najstarszemu z nich, czyli 18-latkowi, grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Niepełnoletnim grozi znacznie mniejsza kara - zamknięcie w zakładzie poprawczym.

Czy tak będzie wyglądać policja przyszłości? Niepozorny samochodzik jest zaawansowanym robotem

Wi璚ej o: