Spadł deszcz, a na ulicach zrobiły się potoki. Woda wlewa się nawet do autobusów [WIDEO]

Spadł deszcz i okolice Otwocka znowu toną. Pani Małgorzata nagrała film podczas podróży autobusem miejskim w Józefowie. W pewnym momencie widać, jak woda wlewa się do wnętrza pojazdu.

Otwock i okoliczne miejscowości od lat walczą z problemem wody zalewającej ulice. Wiele osób żartobliwie mówi o tym zjawisku "Wenecja Mazowsza". W rzeczywistości to jednak ogromny problem. Nawet najmniejszy deszcz sprawia, że miasta toną. Winny jest niesprawny system kanalizacji burzowej. 

Józefów. Woda wlewa się do autobusu

Pani Małgorzata jechała wczoraj autobusem miejskim ul. Piłsudskiego w Józefowie (powiat otwocki). Padał deszcz, a na ulicach woda płynęła potokami. Postanowiła nagrać film, na którym widać, że sytuacja jest naprawdę dramatycznie zła. Pod koniec wideo widać, że woda aż wlewa się do wnętrza pojazdu przez szpary w drzwiach. 

Jej mąż, pan Marcin umieścił film na Facebooku. Osoby, które zobaczyły wideo nie są zaskoczone. Po tylu latach wywołuje to już więcej śmiechu niż nerwów. 

"Podłoga będzie wymyta jak nigdy", "Powinni pasażerom dawać rękawki do pływania", "Też przed chwilą tamtędy PŁYNĘŁAM" - piszą mieszkańcy okolicy w komentarzach pod filmem. 

Otwock tonie

O problemie wody zalewającej Otwock pisaliśmy już lipcu. Wtedy mieszkańcy postanowili wypłynąć pontonami i materacami na ulicach. Zabawne zdjęcia miały zwrócić uwagę na problem. 

W mieście nie ma kanalizacji burzowej, a studnie chłonne są wiecznie zamulone. Praktycznie nikt się tym nie zajmuje, a władze udają, że nie ma problemu. Czyszczą studnie raz do roku i myślą, że to załatwi problem. Rzeczywistość jest jednak inna - nawet niewielki deszcz powoduje potoki na ulicach Otwocka - mówił w rozmowie z Metrowarszawa.pl pan Adrian, który jest autorem zdjęć.

Otwocki ratusz tłumaczył nam wtedy, że fatalna sytuacja wynika z braku środków finansowych. Dodawano, że w momencie, kiedy miasto budowało system kanalizacji przy wsparciu funduszy unijnych "nie było możliwości, aby projekt objął swoim zasięgiem również kanalizację burzową". Miasto na razie inwestuje w budowę punktowych odwodnień.

Więcej o:
Komentarze (36)
Józefów. Woda wlewała się do autobusu. Otwock znowu tonie przez deszcz
Zaloguj się
 • t0tylk0ja

  Oceniono 16 razy 14

  Mieszkam w małej miejscowości na Warmii i Mazurach i przed każdym remontem ulicy była wpierw robiona kanalizacja burzowa. Jesteśmy biedną gminą, ale mamy kanalizację burzową, a w takiej miejscowości jak Otwock zapewne wiele bogatszym od nas nie ma? Nie rozumiem. Macie tam kiepskich samorządowców.

 • pedro.666

  Oceniono 7 razy 7

  Wenecja Mazowsza? Wezwać Jerzego Gondola!!!

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 12 razy 6

  Pani Małgosiu... Podczas nagrywania filmików uprasza się o zmianę ułożenia smartfona z pionowego na poziomy.

 • Edward Żmuda

  Oceniono 2 razy 2

  I bardzo dobrze niech zalewa, kiedyś woda opadnie i wszystko wyschnie. Byle co się stanie i raban na całą Polskę, ludzie gorsze mają problemy i sami z nimi sobie radzą.

 • striepo

  Oceniono 2 razy 2

  w każdym mieście jest kanalizacja burzowa tylko co z tego jak jej nikt nie czyści a o zapchanie nie trudno

 • Oceniono 2 razy 2

  A czemu pani na filmiku nie ściągnęła tych balerinek? Aż się o to prosiło.
  Pamiętam ładnych parę lat, jak temu po ulewie na Służewie wylała smródka płynąca w kierunku Wilanowa. Jak zwykle na Dolince Służewieckiej korek, część ludzi, w tym ja, wyszła by przejść fragment drogi piechotą. Ale przez wylaną rzeczkę wszyscy przechodzili na bosaka :)) Niewiele jest dla mnie ładniejszych widoków niż bosa kobieta :)

 • shtalman

  Oceniono 1 raz 1

  To co się robi ze stron władz? Mówi się, zalewa nas raz, dwa razy w roku, i żeby udrożnić studzienki musimy je utrzymywać w czystości, potrzebujemy X PLN na to, podwyższamy podatki. Nie ma zgody podatnika? To morda w kubeł, milczeć i cierpieć mokry

 • banan125

  Oceniono 3 razy 1

  to w końcu tu chodzi o Otwock , czy Józefów - bo to są 2 różne gminy ...

 • flyer

  0

  "Winny jest niesprawny system kanalizacji burzowej" vs. "W mieście nie ma kanalizacji burzowej" - czytasz i nie grzmisz. ;> Btw. w Otwocku nie byłem, ale to się rozwiązuje za pomocą rowów odwadniających albo zbiorników odwadniających - to ostatnie rozwiązanie jest powszechnie stosowane przy obecnie budowanych drogach szybkiego ruchu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX