Radni z Bemowa nie chcą ścieżki rowerowej, bo... koliduje z pamięcią o Żołnierzach Wyklętych

Na Bemowie miała powstać nowa ścieżka rowerowa. Chcieli tego mieszkańcy. Nie zgadzają się jednak radni. Mówią, że lokalizacja urąga pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Nowa ścieżka rowerowa na Bemowie miała przebiegać m.in. obok Pomnika Żołnierzy Wyklętych, który znajduje się na skrzyżowaniu ulic Żołnierzy Wyklętych i Pirenejskiej. Jej projekt został zgłoszony dwa lata temu jako propozycja do budżetu partycypacyjnego i zwyciężył - chciało tego 1 500 mieszkańców.  

Ścieżka koliduje z pamięcią po Żołnierzach Wyklętych

Ścieżka jeszcze nie została zbudowana, ale po kilku latach wzbudziła wątpliwości bemowskich radnych. Adam Niedziałek wystosował interpelację w imieniu radnych dzielnicy Bemowo, w której apeluje o nieumieszczanie ścieżki w w okolicy miejsca pamięci po Żołnierzach Wyklętych. 

Jako radnych Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy bulwersuje nas fakt, że taki pomysł ma zostać zrealizowany, co koliduje z charakterem i powagą tego wyjątkowego miejsca - tłumaczy przewodniczący w interpelacji.

Radni zaznaczają, że ścieżka w tym miejscu nie jest konieczna, ponieważ po drugiej stronie już znajduje się droga dla rowerzystów.

Kuriozalna argumentacja

Sprawę nagłośniło stowarzyszenie Bemowiacy, które wcześniej walczyło o powstanie tej ścieżki rowerowej. Piszą w poście na Facebooku, że argumentacja radnych jest dla nich zadziwiająca. Wskazują, że inne obiekty znajdujące się w sąsiedztwie pomnika nie przeszkadzają politykom. 

Najwyraźniej radnym nie przeszkadza ani paskudny blaszak (samowola budowlana!), ani działający w nim sklep monopolowy, ledwie 60 metrów od pomnika. Przeszkadzać mogą natomiast dzieci jadące tędy do szkoły na rowerze - czytamy we wpisie Bemowiaków.

Uważają również, że wskazywanie na fakt, że po drugiej stronie ulicy, jest już ścieżka rowerowa jest bez znaczenia. Tłumaczą, że dzieci z osiedla Bemowo III musiałyby dwukrotnie przejeżdżać przez jezdnię, żeby dostać się do szkoły. Przez to droga będzie nie tylko dłuższa, lecz także bardziej niebezpieczna. 

Więcej o:
Komentarze (133)
Bemowo. Radni nie zgadzają się na ścieżkę rowerową, bo urąga pamięci Żołnierzy Wyklętych
Zaloguj się
 • sir.fred

  Oceniono 204 razy 188

  Zagłosuję na każdego, kto usunie wszelkie ślady po tych przestępcach z przestrzeni publicznej.

 • krynolinka

  Oceniono 131 razy 121

  Jakiej opcji politycznej te tuzy intelektu? Zgaduję, że pisiorki. Niedługo mandaty będą wlepiać za głośniejsze oddychanie na ulicy imienia wielkiego poległego.

 • dyktator_bolandy

  Oceniono 91 razy 89

  już nie długo mieszkańcy mają okazję wymienic radnych

 • lucek10

  Oceniono 81 razy 79

  Ten "pomnik" urąga wszelkim zasadom. Niepotrzebne nikomu straszydło powstałe na fali pisowskiego szaleństwa. Szpeci otoczenie. Wyrzucone w błoto pieniądze. Radny, ty się stuknij w swoje chore czoło!

 • stachud

  Oceniono 78 razy 74

  Pieprzony pisowski ciemnogród. Zmieni się władza to te pomniki będzie się trotylem wysadzać.

 • flyer

  Oceniono 72 razy 70

  To może trochę faktów - w momencie nadawania nazwy radni mieli takie ciśnienie, że nie mogli poczekać aż gdzieś zostanie otwarta nowa ulica, tylko zrobili na wariata przemianowanie części ulicy Wrocławskiej, idiotycznie argumentując, że Wrocławska musi być krótsza, bo dwa razy krzyżuje się z Powstańców Śląskich. Chwała radnym, że jednak przemianowali tylko część ulicy Wrocławskiej, do której nie przypisano żadnych nieruchomości.

  Do czego zmierzam - niech sobie radni wezmą ten swój tymczasowy produkt z tymczasowym pomniczkiem, przywrócą starą nazwę, a nowe miejsce niech zostanie z rozmysłem zaplanowane i rozważone, a nie tak jakby mieli sraczkę i musieli na gwałt coś wymyślić, żeby nie zes...ć się w gacie i zdążyć do WC. ;>

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 65 razy 63

  Wyklęci. Czyli ci, którzy nie przyszli na pomoc walczącej Warszawie ale wyzwalali Litwę....

 • maaac

  Oceniono 57 razy 51

  Pomnik morderców przeszkadza ścieżce rowerowej? W sumie racja. Co się mają dzieci gorszyć.
  Jedna uwaga - myli się w Polsce ofiary czyjegoś bestialstwa z bohaterami. To nie to samo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX