Pogoda w Warszawie. To ostatnie gorące dni, później załamanie pogody

Pogoda w Warszawie niedługo się popsuje. Jeszcze chwilę możemy cieszyć się gorącem i słońcem, ale już niedługo trzeba spodziewać się gwałtownej zmiany pogody.

Pogoda w Warszawie bardzo się zmieni. Jeszcze w czwartek i piątek będzie upalnie i bezchmurnie, ale już w nocy przed weekendem nadejdzie ochłodzenie i burze

Pogoda w Warszawie

W czwartek termometry będą pokazywały do 28 stopni C. Cały dzień będzie bardzo słoneczny, upalny i bezchmurny. Nie ma co liczyć na deszcz i chłodny wiatr. Ochłodzenie nadejdzie dopiero wieczorem - w nocy temperatura spadnie do 20 stopni. 

Piątek będzie jeszcze cieplejszy - nawet do 31 stopni C. W nocy pogoda zacznie się już jednak zmieniać. Spadnie aż o 10 stopni i mogą pojawiać się pierwsze burze. 

Załamanie pogody w Warszawie

W tym tygodniu nie ma co liczyć na piękny, letni weekend. W nocy z piątku na sobotę przyjdzie front atmosferyczny, którzy znacznie zmieni pogodę. Nad Warszawę przyjdą chmury, z których może popadać. Synoptycy zapowiadają również gwałtowne burze. 

W weekend w Warszawie będzie też o wiele, wiele chłodniej. W sobotę około 21 stopni C, w niedzielę tylko 16 stopni. 

Początek następnego tygodnia niestety nie przyniesie poprawy. Nie będzie co prawda padać, ale upały na razie nie powrócą. W poniedziałek - 22 stopnie i lekkie zachmurzenie, we wtorek - 21 stopni i dużo chmur, a w środę - 25 stopni i częściowo słonecznie. 

Zapowiada się długie lato. Według prognoz ciepło będzie aż do listopada

Więcej o: