Wniosek o areszt dla Marka M. We wtorek "rekina warszawskiej reprywatyzacji" zatrzymało CBA

Jest wniosek o areszt wobec Marka M., zwanego "rekinem warszawskiej reprywatyzacji". Sąd ma 24 godziny na jego rozpatrzenie. We wtorek mężczyzna został zatrzymany przez CBA.

We wtorek Marek M. został zatrzymany przez CBA w związku z nieprawidłowościami przy reprywatyzacji warszawskich nieruchomości. Dzień później mężczyzna został doprowadzony do prokuratury we Wrocławiu, gdzie usłyszał zarzuty. 

Wniosek o areszt dla Marka M. 

Jak informuje Polskie Radio, w czwartek wystosowano również wniosek o areszt tymczasowy dla warszawskiego handlarza roszczeniami. Decyzję ma podjąć Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście. Ma na to 24 godziny. 

Kim jest Marek M.?

Zatrzymany przez CBA Marek M. nazywany jest "rekinem warszawskiej reprywatyzacji".

"[Marek] M. podejrzany jest o przywłaszczenie praw majątkowych dotyczących nieruchomości położonej w Warszawie przy ul. Opoczyńskiej 4B oraz nieruchomości Folwark Służewiec o łącznej wartości nie mniejszej niż 11 mln 500 tys. zł oraz oszustwo na szkodę dwóch pokrzywdzonych w związku z nabyciem praw i roszczeń do nieruchomości położonej przy ul. Dynasy 4, na kwotę łączną nie mniejszą niż 1 mln 100 tys. zł na szkodę każdej z pokrzywdzonych" - napisano po zatrzymaniu M. w komunikacie Prokuratury Krajowej.

Właśnie takie zarzuty usłyszał we wtorek we wrocławskiej prokuraturze. Markowi M. może grozić za to do 10 lat pozbawienia wolności. 

Duża akcja służb. 115 policjantów i śmigłowiec w akcji, 16 zatrzymanych

Więcej o: