Biletomat spytał, czy może być winny 10 groszy. "To jakiś żart?". ZTM tłumaczy, że nie

Biletomaty w Warszawie miały być ułatwieniem. Często są z nimi jednak problemy. Dziennikarz podzielił się na Twitterze komunikatem, który pojawił się na ekranie automatu, gdy próbował kupić bilet.

Paweł Blajer, dziennikarz TVN24 BIS i ekonomista umieścił na Twitterze zdjęcie jednego z warszawskich biletomatów umieszczonych w tramwaju. Był zaskoczony tym, co zobaczył na ekranie. 

Biletomat nie ma reszty

Na zdjęciu widać komunikat, który wyświetlił się, gdy mężczyzna próbował kupić bilet 20-minutowy. "Reszta nie może być wydana w pełnej kwocie. (...) Czy akceptujesz stratę 10 groszy?" - czytamy na ekranie. 

Ciekawa praktyka ZTM. Ciekawsze bardziej skąd inspiracja - napisał dziennikarz.

Pod postem pojawiło się sporo komentarzy rozbawionych ludzi. "To jakiś żart?", "To nie strata, to inwestycja", "Komunikat mógłby brzmieć: Mogę być winien 10 gr?" - piszą osoby, które zobaczyły zdjęcie. 

Można złożyć reklamację do ZTM

O komentarz poprosiliśmy warszawski Zarząd Transportu Miejskiego. Rzecznik Michał Grobelny wyjaśnił nam, że nie jest to pomyłka systemu.

Czasem zdarza się, że w obciążonych maszynach zabraknie pieniędzy do wydania reszty. W takim przypadku automat wyświetla właśnie taki komunikat - mówi Michał Grobelny.

Nasze 10 groszy nie będzie jednak stracone. Rzecznik ZTM podkreśla, że niewydane środki pasażer może odzyskać. Wystarczy złożyć reklamację w Tramwajach Warszawskich, w jednym z Punktów Obsługi Pasażerów lub w formie maila (ztm@ztm.waw.pl). 

Chciała dwa bilety, zapłaciła za 551

Znacznie poważniejszy problem miała jakiś czas temu warszawianka, która chciała kupić bilety w automacie w centrum Warszawy. 

Pani Agnieszka chciała kupić w biletomacie dwa bilety komunikacji miejskiej za 3,40 zł. Zapłaciła za nie kartą debetową. Niestety, transakcja zakończyła się niepowodzeniem, a bilety nie wypadły z automatu. Historia nie byłaby niczym niezwykłym, gdyby nie fakt, że po kilku dniach okazało się, że do transakcji jednak doszło. Warszawianka zauważyła na swoim koncie przedziwną transakcję. W historii płatności widniał zakup... 551 biletów komunikacji miejskiej.

Pomimo że kobieta nie skorzystała z ani jednego z nich, z jej konta ściągnięto prawie dwa tysiące złotych (dokładnie 1 873 zł). Mennica Polska, która obsługiwała automat tłumaczyła, że zawiniła usterka, ale odzyskanie pieniędzy było dla pani Agnieszki długim i żmudnym procesem. 

Warszawiacy wpadają pod tramwaje z powodu smartfonów. Są jak zombie

Więcej o: