W środku nocy spłonęły trzy samochody na Pradze-Północ. Policja podejrzewa podpalenie

Podpalenie na Pradze-Północ? Stołeczna straż pożarna pokazała zdjęcia z pożaru trzech aut. Udało się je zgasić, a sprawą od razu zajęła się policja. Podejrzewa podpalenie.

Do pożaru doszło w zeszłym tygodniu, ale Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie dopiero teraz poinformowała o zdarzeniu i pokazała zdjęcia. 

Pożar samochodów na Pradze-Północ

W poniedziałek tydzień temu (13.08) straż pożarna otrzymała zgłoszenie około godziny 3 w nocy. Poinformowano, że przy ulicy ul. Białostockiej płonie samochód osobowy.

Na miejscu okazało się, że sprawa jest o wiele poważniejsza i jeden zastęp straży nie wystarczy. Płonęły już trzy auta. Przy Białostockiej pojawiły się kolejne jednostki. Strażakom udało się ugasić pożar. Musieli dbać też o to, aby samochody zaparkowane w okolicy nie zajęły się ogniem. 

Warszawscy strażacy opublikowali na stronie internetowej zdjęcia z pożaru. Widać na nich zarówno sam pożar, jak i spustoszenie, które po sobie zostawił.  

Podejrzenie podpalenia

Sprawa została przekazana policji, która bada teraz jej okoliczności. Podkom. Paulina Onyszko, rzecznik prasowa komendy policji na Pradze-Północ, mówi, że ustalono już, kto jest właścicielem strawionych pożarem aut oraz, że zabezpieczono monitoring z okolicy. 

- Prawdopodobnie doszło do podpalenia - powiedziała podkom. Onyszko w rozmowie z Tvnwarszawa.pl. Dodała jednak, że w sprawie nikt nie został jeszcze zatrzymany. 

Ten granat działa zupełnie inaczej niż reszta. Gasi pożary

Więcej o: