Pasażerowie będą testować metro i SKM. ZTM: Wszelkie uwagi mile widziane, szczególnie osób niepełnosprawnych

Swoje zastrzeżenia będą mogli zgłosić wszyscy chętni pasażerowie. ZTM zachęca do udziału w konsultacjach zwłaszcza przedstawicieli środowisk osób niepełnosprawnych. To oni napotykają w komunikacji na najwięcej trudności.

ZTM chce sprawdzić, jak do potrzeb pasażerów - zwłaszcza tych z niepełnosprawnościami - przystosowane są metro i pociągi SKM.

Wcześniej przetestowali autobusy i tramwaje

Wcześniej można było przetestować warszawskie autobusy i tramwaje. 26 lipca na pętli Cmentarz Wolski pracownicy ZTM i przedstawiciele przewoźników zbierali opinie i uwagi pasażerów na temat wyposażenia 4 autobusów i 3 tramwajów. Chodziło zwłaszcza o rozwiązania dla osób niepełnosprawnych, aranżację wnętrza pojazdów czy sposób ich oznakowania.

Czas na metro i pociągi SKM

W najbliższym tygodniu przyjdzie czas na testy cięższych pojazdów - metra i pociągów SKM. Spotkanie rozpocznie się w środę 22 sierpnia  o godz. 11 na stacji kolejowej Warszawa Gdańska. Tam zostaną podstawione pociągi SKM. Pasażerowie biorący udział w testach przejadą jednym z nich na stację Stadion Narodowy. Później przejdą na stację metra. Tam w godzinach 13:15-14:30 będą omawiać wyposażenie i udogodnienia w pociągu metra Inspiro. 

ZTM zbierze uwagi pasażerów

Do zgłaszania uwag zaproszeni są wszyscy pasażerowie, a zwłaszcza osoby o ograniczonej mobilności i reprezentujące ich organizacje. Podczas testów będą mogli porozmawiać z przedstawicielami ZTM-u i wnieść swoje sugestie dotyczące potrzebnych rozwiązań. Na koniec testów pasażerowie wypełnią ankiety. Po ich przeanalizowaniu ZTM ma opracować specjalny raport z zaleceniami, którymi będzie się kierować podczas modernizacji pojazdów oraz przy zakupie nowych maszyn.

ZTM prosi osoby potrzebujące dodatkowej pomocy w przemieszczaniu się na trasie testów o informację na maila radawtp@ztm.waw.pl lub telefonicznie pod nr: 22 459 41 75 do 20 sierpnia.

Usiadłam na wózku i zobaczyłam Warszawę na nowo. Jest tylko dla młodych, zdrowych i silnych osób...

Więcej o: