Żarcie Na Kółkach 2018. Rekordowa liczba food-trucków pod PGE Narodowym

Od wczoraj na błoniach PGE Narodowego trwa wielki festiwal food trucków. W ramach Żarcia Na Kółkach można skosztować dań z ponad 100 wozów. Dziś odbędzie się też 5. edycja burgerowych mistrzostw Polski.

To już kolejna edycja food-truckowego festiwalu na Narodowym. W tym roku wozów z jedzeniem jest jeszcze więcej. Jak zawsze wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

W międzynarodowym klimacie

W ramach festiwalu chętni mogą spróbować dań z różnych stron świata. Do Warszawy przyjechały food trucki serwujące dania z Meksyku, Korei, Tajlandii i Japonii. Coś dla siebie znajdą też amatorzy kuchni polskiej oraz wegetarianie i weganie. W ofercie nie zabraknie również deserów, naturalnych lodów i lemoniady.

Burgerowe mistrzostwa i finał Warszawskiej Pyzy

Dodatkową atrakcją festiwalu jest organizowany po raz piąty konkurs na burgera roku. Tym razem rywalizować ze sobą będzie 20 burgerowni. Ich starania oceni specjalnie powołane jury, które ogłosi wynik w niedzielę o 18. 

Dodatkowo podczas Żarcia na Kółkach poznamy laureatów plebiscytu Gazety Wyborczej "Warszawska Pyza" na najlepszy warszawski streetfood. Głosy na swoich faworytów można było oddawać do piątku. W zeszłym roku nagrodę zdobyła Akita Ramen.

Pełną listę food trucków można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku.

Gdzie iść na najlepszego burgera w Warszawie? Sprawdzamy z Jajami w Kuchni [RANKING]

Więcej o: