Przyjdź do Muzeum Narodowego w ulubionych kapciach. Zwiedzanie będzie za darmo

Kiedyś Muzeum Narodowe trzeba było obowiązkowo zwiedzać w szarych, filcowych kapciach. 18 sierpnia zwiedzający będą mogli poczuć klimat dawnych lat. Jeśli przyjdą w ulubionych kapciach, na wystawy stałe wejdą za darmo.

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza zwiedzających do uczestnictwa w wydarzeniu zorganizowanym przez wolontariuszy w ramach projektu "Osobiste MNW". 

Na gości czekają ciekawe historie

Podczas nietypowego wydarzenia zwiedzającym zostaną przedstawione zasady, które panowały w Muzeum Narodowym w przeszłości. Wolontariusze opowiedzą też o najciekawszych historiach związanych z historią muzeum. Goście sobotniego wydarzenia dowiedzą się między innymi, która z muzealnych sal służyła kiedyś za mauzoleum oraz do jakiego cudu doszło w Galerii Sztuki Średniowiecznej. Zwiedzający usłyszą też, która wystawa czasowa wywoływała największe łzy wzruszenia, a która - oburzenie zwiedzających. 

Zwiedzanie w kapciach jak za dawnych lat

Organizatorzy akcji twierdzą, że szare, filcowe kapcie do zwiedzania nadal są dla wielu osób pierwszym skojarzeniem z Muzeum Narodowym. To właśnie dlatego kapcie stały się symbolem powrotu do muzealnej przeszłości. Muzeum zapowiada, że zwiedzający, którzy 18 sierpnia zjawią się na wydarzeniu we własnych, ulubionych kapciach, wejdą na wystawy stałe za darmo.

Zwiedzanie odbędzie się 18 sierpnia w godzinach 10-18. Osoby chętne do oprowadzenia przez wolontariuszy mogą się zbierać w holu głównym. Od 14 sierpnia na zwiedzanie można się zapisać online.

Projekt "Osobiste MNW” jest współfinansowany przez miasto. Jego partnerami są
Warszawski Program Edukacji Kulturalnej oraz Przyjaciele MNW.
 

Mieszkańcy czekali na to miejsce od dawna. Muzeum, w którym każda rzecz ma swoją historię

Więcej o: