Atak nożownika w Pruszkowie. Trwają poszukiwania

W niedzielę po godzinie 22 do jednego z mieszkań w podwarszawskim Pruszkowie wtargnął mężczyzna, który ranił nożem jednego z lokatorów. Trwają poszukiwania nożownika.

Informację o zdarzeniu potwierdza policja. – Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 22. Oględziny na miejscu trwały do późnym godzin nocnych – przyznaje Małgorzata Wersocka z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do jednego z mieszkań przy ulicy Chopina w Pruszkowie wtargnął mężczyzna. Miał wdać się w sprzeczkę z przebywającym tam lokatorem.

W pewnej chwili napastnik sięgnął po nóż i ugodził nim lokatora. – Mężczyzna trafił do szpitala. Z informacji, które posiadamy jego stan jest stabilny – precyzuje Wersocka.

Przesłuchują świadków

Na razie nie wiadomo, co było powodem konfliktu. Policjanci mają przesłuchać sąsiadów, a także samego poszkodowanego – jeśli wyrazi na to zgodę lekarz prowadzący.

Nożownik tuż po ataku uciekł. Trwają jego poszukiwania. W ustalenie jego miejsca pobytu włączyli się wszyscy policjanci z Pruszkowa i okolic.

Był pewien, że policjanci wlepią bezdomnemu mandat. Bardzo się pomylił. "Jestem w ciężkim szoku"