"Zawsze respektowaliśmy prawo". Miasto chce zlikwidować popularną budkę z kurczakami na Mokotowie

"Kurczak z rożna" przy Belwederskiej swoich stałych klientów ma od ponad 20 lat. Właściciele właśnie podzielili się smutną wiadomością. Wszystko wskazuje na to, że budka zostanie zlikwidowana.

Blaszana budka przy skrzyżowaniu Belwederskiej i Dolnej na Mokotowie towarzyszyła warszawiakom od ponad 20 lat. Teraz jej los jest zagrożony.

"Kurczak z rożna" na Belwederskiej

Nie każdy rozumie fenomen baru "Kurczak z rożna" na Belwederskiej. Na pierwszy rzut oka wygląda niepozornie. Okazuje się jednak, że jest spora grupa warszawiaków, którzy zarzekają się, że można kupić tam najlepszego pieczonego kurczaka w Warszawie. Jest tak popularny, że lokal często jest zamykany wcześniej, bo cały towar został już wykupiony.

Pomimo ogromnej popularności, okazuje się, że lokal może zniknąć z gastronomicznej mapy Warszawy. Poinformowali o tym sami właściciele za pośrednictwem Facebooka.

Koniec "Kurczaka z rożna"

Gościliśmy na Twoim stole od ponad 20 lat. Zatrudniliśmy wielu pracowników, zawsze rozliczaliśmy się z podatków, respektowaliśmy prawo - nie zamieszczaliśmy zakazanych reklam, nie stawialiśmy stolików czy krzeseł niezgodnie z prawem - czytamy na profilu baru.

Właściciele informują dalej fanów, że Zarząd Dróg Miejskich w imieniu prezydenta Warszawy wydał negatywną decyzję w sprawie funkcjonowania "Kurczaka z rożna" na Belwederskiej. Oznacza to, że wisi nad nimi wizja zamknięcia.

Nie zamierzają się poddać. Na razie nie chcą zdradzać szczegółów decyzji miasta - zrobią to wkrótce, ale już teraz zapowiadają, że będą próbowali uratować swój lokal.

Co istotne, nie chcemy walczyć z miastem. Chcemy walczyć o nasz pawilon i zaprosić do rozmowy o tym, co zrobić, aby dalej kultywować to miejsce i służyć warszawiakom - podkreślają.

Proszą również o pomoc. W udostępnionym poście na Facebooku można znaleźć petycję "Nie dla likwidacji".

"Absolutnie musi zostać"

Fani kurczaków z rożna na Belwederskiej odpowiedzieli. Pod wpisem pojawiły się setki komentarzy. Pod elektroniczną petycją od wczoraj pojawiło się ponad 400 podpisów. Jak deklarują komentujący, część została złożona osobiście w pawilonie.

"Nie wyobrażam sobie, że już was nie będzie. Najlepsze kurczaki i hamburgery na świecie. A mój syn codziennie pyta, czy kupimy kurczaka" - pisze Ola.

"Od 7 lat zaopatrujemy się w kurczaka w waszej budce i zawsze jest pyszny, soczysty i podany przez przesympatyczna panią! Najlepszy kurczak z rożna w mieście" - dodaje Tomasz.

"Ten kurczak na rogu Dolnej i Belwederskiej to miejsce kultowe w tej okolicy. Był tam praktycznie od zawsze. Dla mnie to miejsce szczególne, do którego mam sentyment, bo przywołuje wiele wspomnień z młodych lat. Jest czymś więcej niż tylko budką z bardzo dobrym jedzeniem. Absolutnie MUSI zostać" - komentuje pan Mariusz.

Gdzie w Warszawie zjesz najlepszego schabowego?

Więcej o: