"Zawsze respektowaliśmy prawo". Miasto chce zlikwidować popularną budkę z kurczakami na Mokotowie

"Kurczak z rożna" przy Belwederskiej swoich stałych klientów ma od ponad 20 lat. Właściciele właśnie podzielili się smutną wiadomością. Wszystko wskazuje na to, że budka zostanie zlikwidowana.

Blaszana budka przy skrzyżowaniu Belwederskiej i Dolnej na Mokotowie towarzyszyła warszawiakom od ponad 20 lat. Teraz jej los jest zagrożony.

"Kurczak z rożna" na Belwederskiej

Nie każdy rozumie fenomen baru "Kurczak z rożna" na Belwederskiej. Na pierwszy rzut oka wygląda niepozornie. Okazuje się jednak, że jest spora grupa warszawiaków, którzy zarzekają się, że można kupić tam najlepszego pieczonego kurczaka w Warszawie. Jest tak popularny, że lokal często jest zamykany wcześniej, bo cały towar został już wykupiony.

Pomimo ogromnej popularności, okazuje się, że lokal może zniknąć z gastronomicznej mapy Warszawy. Poinformowali o tym sami właściciele za pośrednictwem Facebooka.

Koniec "Kurczaka z rożna"

Gościliśmy na Twoim stole od ponad 20 lat. Zatrudniliśmy wielu pracowników, zawsze rozliczaliśmy się z podatków, respektowaliśmy prawo - nie zamieszczaliśmy zakazanych reklam, nie stawialiśmy stolików czy krzeseł niezgodnie z prawem - czytamy na profilu baru.

Właściciele informują dalej fanów, że Zarząd Dróg Miejskich w imieniu prezydenta Warszawy wydał negatywną decyzję w sprawie funkcjonowania "Kurczaka z rożna" na Belwederskiej. Oznacza to, że wisi nad nimi wizja zamknięcia.

Nie zamierzają się poddać. Na razie nie chcą zdradzać szczegółów decyzji miasta - zrobią to wkrótce, ale już teraz zapowiadają, że będą próbowali uratować swój lokal.

Co istotne, nie chcemy walczyć z miastem. Chcemy walczyć o nasz pawilon i zaprosić do rozmowy o tym, co zrobić, aby dalej kultywować to miejsce i służyć warszawiakom - podkreślają.

Proszą również o pomoc. W udostępnionym poście na Facebooku można znaleźć petycję "Nie dla likwidacji".

"Absolutnie musi zostać"

Fani kurczaków z rożna na Belwederskiej odpowiedzieli. Pod wpisem pojawiły się setki komentarzy. Pod elektroniczną petycją od wczoraj pojawiło się ponad 400 podpisów. Jak deklarują komentujący, część została złożona osobiście w pawilonie.

"Nie wyobrażam sobie, że już was nie będzie. Najlepsze kurczaki i hamburgery na świecie. A mój syn codziennie pyta, czy kupimy kurczaka" - pisze Ola.

"Od 7 lat zaopatrujemy się w kurczaka w waszej budce i zawsze jest pyszny, soczysty i podany przez przesympatyczna panią! Najlepszy kurczak z rożna w mieście" - dodaje Tomasz.

"Ten kurczak na rogu Dolnej i Belwederskiej to miejsce kultowe w tej okolicy. Był tam praktycznie od zawsze. Dla mnie to miejsce szczególne, do którego mam sentyment, bo przywołuje wiele wspomnień z młodych lat. Jest czymś więcej niż tylko budką z bardzo dobrym jedzeniem. Absolutnie MUSI zostać" - komentuje pan Mariusz.

Gdzie w Warszawie zjesz najlepszego schabowego?

Więcej o:
Komentarze (70)
Kurczak z rożna na Belwederskiej do zamknięcia
Zaloguj się
 • alejagwiazd

  Oceniono 48 razy 18

  tamtedy beda budowac tory tramwajowe do Wilanowa. Ale po co pisac o tym. Lepiej psioczyc na niedobry ratusz

 • matts06

  Oceniono 27 razy 9

  Podobają mi się te porządki w Warszawie na 5minut przed wyborami, chyba jednak faktycznie w Urzędzie ktoś chce zaszkodzić Trzaskowskiemu. Najpierw było głośno o tej kawiarni, teraz to, uderzanie w takie miejsca raczej nie przysporzy głosów PO. Czyżby to zemsta HGW, że PO się na nią wypięła? Jak widać ważniejsze są własne wojenki niż zwycięstwo z PiS. PO toruje Jakiemu autostradę do zwycięstwa w wyborach, jeśli nie obudzi się Śpiewak i nie zabierze trochę procent Jakiemu, to Trzaskowski popłynie.

 • Andrzej R

  Oceniono 31 razy 9

  No pewnie lepiej zamknąć bo komuś do zdjęcia nie pasuje . Pewnie lepiej kupić mrożono- smażony w markecie i se odgrzać w mikrofali . Gdzie ochrona małych przedsiębiorców ?? . Każdy w kampanii o nich mówi ,troszczy się ... a jak jest faktycznie to właśnie widzimy . Jak tak dalej będzie zostanie nam tylko mikrofala i jedzienie z B.. i L.. bo reszta dużych M... z czasem i tak upadnie. Ratunku !!. Gdzie różnorodność , możliwość wyboru , gdzie ochrona PL biznesu ?
  ps
  Nigdy nawet nie byłem tam ,ale chcę różnorodności , klimatu ...

 • Tomek Bartosiewicz

  Oceniono 35 razy 9

  Tak k...a w ogóle wszystko zlikwidujcie, jeszcze podnieście czynsze najemcom w mieście niech Marszałkowska stoi pusta od początku do konca Co za kretynem trzeba być.....przejedźcie się urzedasy do Pragi czeskiej może się czegoś nauczycie

 • jeak

  Oceniono 10 razy 8

  Może Zarząd Dróg Miejskich zajmie się handlem kwiatami przy przystanku Sobieskiego/Gierymskiego (pas drogi). Chodzi o budki kwiatowe. Dookoła, zwłaszcza z tyłu jest zawsze niezły syf, a najgorsze jet to, że handlarki wystawiają wazony i pojemniki z kwiatami daleko na chodnik. Skutecznie ogranicza to możliwość bezpiecznego przejścia, zwłaszcza, że obok jest droga dla rowerów. Myślą pewnie, że jak zagrodzą drogę, to każdy zaraz kupi kwiatek ...
  Kurczaki niech zostaną!

 • lese_majeste

  Oceniono 11 razy 7

  na Nowoursynowsloej były w jednej kanciapie Kuraczaki i Alkohole 24, miasto postanowiło skasować niezgodnie z przepisami ustawiony pawilon (zbyt blisko jezdni na zewnętrznej stroni łuku), ale zlikwidowało go tylko połowicznie, pytanie który sklep pozostał, dodam tylko, że sprzedawane w nim towary maja bardzo długi okres przydatności do spożycia

 • t0maszek44

  Oceniono 29 razy 7

  Stołeczny ratusz robi wszystko, żeby przegrać wybory

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX