Przez Wisłostradę przejdzie wielka defilada wojskowa. Utrudnienia już na kilka dni przed i po 15 sierpnia

Na Święto Wojska Polskiego w Warszawie szykowana jest wielka defilada. Oznacza to ogromne utrudnienia dla mieszkańców. Ulice i mosty będą zamknięte na kilka dni. Czasowo nie będą mogli wejść na nie nawet piesi.

15 sierpnia 2018 roku odbędzie się defilada z okazji Święta Wojska Polskiego. W tym roku przejdzie Wisłostradą, nie jak we wcześniejszych latach Alejami Ujazdowskimi. 

Pokaz siły polskiej armii zamknie sześciopasmową arterię na dwa dni, na odcinku od mostów Grota-Roweckiego do Łazienkowskiego. Oprócz tego czasowo zamknięte będą same mosty (również dla pieszych i rowerzystów) oraz kilkanaście poprzecznych ulic, łączących się z Wisłostradą.

Święto Wojska Polskiego - Utrudnienia na Wisłostradzie

Pierwsze utrudnienia dla kierowców pojawią się w nocy z 11 na 12 sierpnia. Wówczas odbędzie się próba uroczystości. Sama próba generalna potrwa od godz. 2.00 do 11.00, a ćwiczebny przemarsz rozpocznie się około godz. 6.00.

Od soboty 11 sierpnia od godz. 23.00 do niedzieli 12 sierpnia do godz. 11.00 oraz od wtorku 14 sierpnia od godz. 23.00 do środy 15 sierpnia do godz. 17.00 zamknięte dla ruchu będą ulice:

  • Wisłostrada od mostu Grota-Roweckiego do ulicy Sanguszki. Jadący od Łomianek będą musieli skręcić na Trasę AK lub na most Grota-Roweckiego. Nie będzie możliwości zjazdu z trasy i mostu w kierunku centrum,
  • Krasińskiego od ul. Czarnieckiego do Wisłostrady (z ul. Gwiaździstej będzie można pojechać tylko w kierunku pl. Wilsona; zamknięte będą także przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe na węźle ul. Krasińskiego z Wisłostradą),
  • Krajewskiego od ul. Zakroczymskiej do Wisłostrady,
  • Wenedów od ul. Zakroczymskiej do Wisłostrady (zamknięte także przejście dla pieszych i przejazdy rowerowe przez Wisłostradę na wysokości ul. Wenedów).

Utrudnienia związane z defiladąUtrudnienia związane z defiladą UM Warszawa

W niedzielę 12 sierpnia od godz. 2.00 do 11.00 oraz od wtorku 14 sierpnia od godz. 23.00 do środy 15 sierpnia do godz. 17.00 zamknięte dla ruchu będą ulice:

  • Wisłostrada od ul. Sanguszki do ul. Łazienkowskiej (nie będzie można zjechać na Wisłostradę z mostów Śląsko-Dąbrowskiego, Poniatowskiego i Łazienkowskiego oraz Trasy Łazienkowskiej; a z ul. Czerniakowskiej będzie można pojechać tylko na Trasę Łazienkowską w stronę centrum lub na most),
  • Grodzka od al. Solidarności do Wisłostrady (15 sierpnia zamknięty będzie także parking pod mostem pomiędzy ulicami Grodzką i Nowy Zjazd),
  • Czerniakowska (jezdnia w kierunku Wilanowa) ul. Łazienkowskiej do ul. Gagarina (zamknięte wloty ulic Łazienkowskiej, Szwoleżerów, 29 Listopada, Suligowskiego, Nowosieleckiej i Hołówki oraz przejście dla pieszych przez Wisłostradę na wysokości ul. Łazienkowskiej),
  • Sanguszki do ul. Zakroczymskiej do Wisłostrady; Boleść od ul. Bugaj do Wisłostrady (tylko 15 sierpnia); Mostowa od ul. Bugaj do ul. Freta (tylko 15 sierpnia); Wodna i Steinkellera; Nowy Zjazd od al. Solidarności do Wisłostrady; Karowa od ul. Browarnej do Wisłostrady (tylko 15 sierpnia); Lipowa od ul. Browarnej do ul. Wybrzeże Kościuszkowskie; Dobra od ul. Karowej do ul. Lipowej (tylko 15 sierpnia); Ludna od ul. Solec do Wisłostrady; Wilanowska od ul. Czerniakowskiej do Wisłostrady oraz Górnośląska od ul. Czerniakowskiej do Wisłostrady.

Święto Wojska Polskiego 2018 - zamknięte mosty

Dodatkowo od niedzieli 12 sierpnia od godz. 9.00 do czwartku 16 sierpnia do godz. 6.00 zamknięty dla ruchu będzie prawy pas jezdni Wisłostrady w kierunku Wilanowa na odcinku od ul. Sanguszki do ul. Boleść. Zamknięte będą także chodnik i droga dla rowerów po stronie Multimedialnego Parku Fontann.

Od wtorku 14 sierpnia od godz. 23.00 do środy 15 sierpnia do godz. 17.00 zamknięte będą ulice Wiślana i Gęsta od ul. Browarnej do ul. Dobrej. Ponadto w dniach 12 i 15 sierpnia w godz. 13.20-14.00 zostanie całkowicie wstrzymany ruch na mostach Gdańskim i Śląsko-Dąbrowskim.

W niedzielę 12 sierpnia w godz. 3.00-11.00 oraz w środę 15 sierpnia w godz. 8.00-15.00 zamknięty dla pieszych i rowerzystów będzie dolny poziom mostu Gdańskiego. Z kolei 15 sierpnia zamknięte dla pieszych i rowerzystów będą: w godz. 11.00-15.00 most Śląsko-Dąbrowski; w godz. 15.00-16.00 most Świętokrzyski i ul. Wybrzeże Szczecińskie od mostu do ul. Siwca.

W trakcie trwania uroczystości policja i służby państwowe mogą zdecydować o wyłączeniu z ruchu także innych ulic.

Dzięki niemu żołnierze zdalnie zniszczą czołg przeciwnika. Nowy dron polskiego producenta

Więcej o: