Trasa Świętokrzyska znowu pod wodą. Ulica w obu kierunkach jest nieprzejezdna

Trasa Świętokrzyska po sobotnich ulewach znowu została zalana. Ulice są nieprzejezdne w obu kierunkach. Drogowcy już pracują nad usuwaniem wody i wyznaczają objazdy.

Trasa Świętokrzyska jest zamknięta ze względu na ulewny deszcz. Zawinił wadliwy system odpompowywania wody. 

Trasa Świętokrzyska zalana

W sobotę rano Trasa Świętokrzyska znalazła się pod wodą. Chodzi o tunel pod torami kolejowy w okolicy ulic Kawęczyńskiej i Zabranieckiej. 

Jak mówi Mikołaj Pieńkos, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich, powodem jest najprawdopodobniej awaria systemu pomp, które powinny na bieżąco odpompowywać wodę. Rzecznik zaznacza jednak, że systemem nadal znajduje się pod pieczą Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, który nadzorował budowę. 

Najważniejsze jest teraz ponowne uruchomienie ulicy. Dopiero później będziemy dociekać, co było przyczyną awarii - tłumaczy Pieńkos w rozmowie z Metrowarszawa.pl.

Straż pożarna pracuje w tym momencie nad odpompowywaniem wody. Natomiast pogotowie drogowe zamknęło jezdnie w obu kierunkach i wyznaczyło objazdy. ZDM podkreśla, że utrudnienia dla kierowców są minimalne, bo sobotni ruch jest niewielki, a objazdy krótkie. 

Sytuacja powinna wrócić do normy po południu. Ulica będzie przejezdna jeszcze w sobotę - zapewnia rzecznik ZDM. 

To nie pierwszy raz kiedy nowo wybudowana Trasa Świętokrzyska znalazła się pod wodą. Podoba sytuacja miała miejsce pod koniec lipca tego roku. Jako powód zalania podawano wtedy brak zasilania w systemie przepompowującym wodę. 

Co robić w deszczowe dni? Warszawiacy idą do kościoła. Co jeszcze?

Więcej o: