Burze w Warszawie. RCB rozsyła SMS-y: "Uwaga! Dziś gwałtowne burze"

Burze w Warszawie będą w piątek bardzo gwałtowne. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozsyła warszawiakom specjalne SMS-y z ostrzeżeniami. "Unikaj otwartych przestrzeni, zabezpiecz dobytek" - informują.

O gwałtownych burzach w Warszawie ostrzega również stołeczny urząd miasta. 

Kiedy burza w Warszawie?

Największej nawałnicy należy spodziewać się nad Warszawą w piątek, 10 sierpnia, około godziny 19.00. IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia, co oznacza zagrożenie dla życia i mienia. Można spodziewać się lokalnych opadów deszczu do 60 mm i bardzo silnych porywów wiatru - do 115 km/h.

Burze w Warszawie

Dziś w Warszawie mogą wystąpić burze z gradem. Bądźcie ostrożni, usuńcie zbędne przedmioty z balkonów, nie parkujcie aut pod drzewami - informuje warszawski ratusz.

Dodatkowo urzędnicy informują, że mieszkańcy mogą zgłaszać problemy, które zauważą na infolinię tel. 19 115 lub za pośrednictwem portalu www.warszawa19115.pl. Szczególną uwagę należy zwrócić na połamane drzewa i gałęzie oraz wylewające studzienki.

RCB śle SMS-y z ostrzeżeniem

RCB - czyli Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało również SMS-y do wielu mieszkańców Polski, w tym warszawiaków. 

Tak wygląda wiadomość z ostrzeżeniem:

RCB wysyła SMS-y z ostrzeżeniemRCB wysyła SMS-y z ostrzeżeniem Fot. Zdjęcie nadesłane przez panią Darynę

AlertRCB to pilotażowy program. Przewiduje on wysłanie krótkiego SMS-a do abonentów wszystkich sieci komórkowych działających na obszarze objętym ostrzeżeniami. Alert ruszy 12 grudnia, dzisiejsze SMS-y to test systemu.

Z naturą nie ma żartów. Jak uniknąć porażenia piorunem, gdy zastanie nas burza?

Więcej o: