Znalezisko na budowie nowego odcinka A2. Grunt był wprost naszpikowany bombami lotniczymi

"Wybuchowe" znalezisko pod Mińskiem Mazowieckim. Specjalistyczna firma badająca grunt pod przyszły odcinek autostrady A2 trafiła na 20 bomb lotniczych. Ważyły ok. 3 ton.

Prace poprzedzające budowę A2 były prowadzone w miejscowości Olesin w gminie Dębie Wielkie. W trakcie robót ziemnych pracownicy odnaleźli dziwny przedmiot. Kiedy bliżej się mu przyjrzeli nie mieli wątpliwości, że odkopali bombę z czasów II wojny światowej.

Robotnicy natychmiast przerwali pracę i wezwali policję. Funkcjonariusze wspólnie ze strażą pożarną zabezpieczyli teren i wezwali saperów. Ci z kolei, z każdym krokiem przy pomocy specjalnych urządzeń odkrywali pod ziemią kolejne bomby.

- W sumie jednostka wojskowa z Wesołej zabezpieczyła 20 sztuk bomb lotniczych o wadze około 150 kilogramów każda – mówi aspirant Marcin Zagórski z komendy policji w Mińsku Mazowieckim.

Saperzy w ciągu kilku godzin zabezpieczyli znalezisko i w eskorcie policji przetransportowali je na poligon, gdzie bomby mają być zdetonowane.

A2. Nowa droga w 2020 roku

W miejscu, gdzie natknięto się na bomby ma przebiegać odcinek autostrady A2 pomiędzy Warszawą w Mińskiem Mazowieckim.

Niedawno skończyły się prace projektowe, a wykonawca nowej części A2 szykuje się do rozpoczęcia prac budowlanych. Inwestycja ma być ukończona do czerwca 2020 roku.

Dzięki niemu żołnierze zdalnie zniszczą czołg przeciwnika. Nowy dron polskiego producenta

Więcej o: