Są pieniądze na renowację grobu generała Ścibora-Rylskiego. Pomoc zaoferował stołeczny ratusz

Znalazła się brakująca kwota potrzebna do rozpoczęcia renowacji grobu, gdzie ma spocząć generał Zbigniew Ścibor-Rylski. W pomoc finansową zaangażował się stołeczny ratusz.

W sobotę informowaliśmy, że grób rodzinny generała na warszawskich Powązkach jest w opłakanym stanie. Od dwóch miesięcy zbiórkę pieniędzy na renowację zbiera fundacja Pamięci Bohaterów Powstania Warszawskiego. Jak dotąd udało się zebrać 48 tysięcy z potrzebnych 80 tysięcy złotych.

W sobotę późnym wieczorem Muzeum Powstania Warszawskiego poinformowało, że brakującą kwotę dołoży stołeczny ratusz. Jednocześnie na grobie generała ruszyły prace porządkowe.

Mimo deklaracji ratusza, fundacja nadal prowadzi zbiórkę na prace modernizacyjne.

123 groby odnowione

Ponadto w swoim oświadczeniu muzeum przypomniało, że w ostatnich latach prowadziło zbiórki publiczne na renowacje powstańczych mogił. „Dotychczas Muzeum udało się zebrać 520 tys. zł i odnowić 123 groby” - czytamy w oświadczeniu.

Data pogrzebu generała Ścibora-Rylskiego nie jest jeszcze znana. Powstaniec zostanie pochowany na warszawskich Powązkach. Spocznie obok swojej żony Zofii Rapp-Kochańskiej.

63 dni w 3 minuty. Tak wybuchało i padało Powstanie Warszawskie [ANIMACJA]

Więcej o: