"Kto jest kolegą, głosuje na Jakiego". Miało być prześmiewczo, wyszedł hymn kampanii?

Dziennikarze Radia Kolor wymyślili piosenkę, która miała być prześmiewczym komentarzem do ostatnich działań kandydata PiS-u na prezydenta Warszawy. Efekt? Utwór okazuje się być dla Jakiego pozytywny.

Dziennikarze Radia Kolor odnieśli się do ostatnich działań Jakiego, który zapowiadał, że w najbliższym czasie odwiedzi sto warszawskich osiedli i blokowisk. To pomysł na zbliżenie się do mieszkańców, którzy do tej pory nie głosowali w wyborach.

"Kto jest pała, wybierze Rafała"

Na antenie Radia Kolor zabrzmiały słowa ironicznej piosenki, która miała być wskazówką dla kandydata PiS-u, jak powinien komunikować się z wyborcami, których chce przekonać do głosowania na sobie. Dziennikarze żartowali, że Jaki "powinien wybrać język ulicy, język rapu, który wszyscy ziomale rozumieją".

W piosence padły słowa: "Siema, elo, ziomy, nowe dresy założyłem i żeby program swój wyłożyć, dzisiaj tu przybyłem. Namówię was wszystkich, czy to Ochota czy Wola, ja jestem wiarygodny, jestem Patryk z Opola".

Dziennikarze odnosili się też do przedwyborczych obietnic Jakiego: "Kiedyś byłem wiernym szalikowcem Odry Opole, ale uznałem, ze jednak Legię wolę. Wybuduję parkingi, wyremontuję ulice, a w wolnych chwilach będę zwracał kamienice"- śpiewali.

Najbardziej nośny okazał się refren przyśpiewki: "Kto jest kolegą, ten głosuje na Jakiego, a kto jest pała, wybierze Rafała".

Na antenie Radia Kolor ironicznie śpiewano też na temat przewagi Jakiego nad Rafałem Trzaskowskim: "18 dzielnic w jeden dzień objechać busem, to trzeba być naprawdę jakimś lamusem. Ja ci tak po prostu dobrze radzę, zagłosujesz to ci z blokowiska metro poprowadzę".

Miało być ironicznie, wyszło pozytywnie?

Piosenka szybko zyskała popularność w internecie. Zdaniem niektórych komentujących przedstawia Patryka Jakiego w pozytywnym świetle i mogłaby być nowym hymnem jego kampanii.

Sąsiedzi walczą z hałasującą restauracją... rosyjskim techno. Wszystko słychać na nagraniu [WIDEO]

Więcej o: