Podał się za policjanta, staruszek dał mu 120 tys. zł. Znak szczególny sprawcy: charakterystyczny tatuaż

Mafia wnuczkowa w stolicy ma się dobrze. Na Pradze-Północ doszło do kolejnego oszustwa. Tym razem senior stracił ponad 120 tysięcy złotych w gotówce i biżuterię wartą ponad 20 tysięcy złotych.

Starszy pan został poinformowany telefonicznie, że grupa oszukująca seniorów planuje wyłudzić od niego pieniądze. Oszust podszywający się pod policjanta przekonywał, że trzeba zorganizować zasadzkę i potrzebne są wszystkie kosztowności seniora.

Omamiony staruszek zgodził się na współpracę. Ze wszystkich skrytek w mieszkaniu wyciągnął 120 tysięcy złotych, tysiąc dolarów i biżuterię wartą 22 tysiące złotych. Spakował i przekazał oszustowi.

Szukają oszusta

Policja opublikowała wizerunek oszusta. Posiada widoczny na lewej łydce tatuaż w postaci tribala. Do oszustwa doszło 12 czerwca około godziny 16:300 w jednym z mieszkań przy ulicy Szymanowskiego 4.

- Osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęć lub znają miejsce jego obecnego pobytu, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny w siedzibie jednostki przy ulicy Jagiellońskiej 51 w Warszawie lub pod numerem telefonu 22 603 83 85 – mówi kom. Paulina Onyszko z północno-praskiej policji. Jak dodaje informacje można przesyłać również na adres: oficer.prasowy.krp6@ksp.policja.gov.pl.

Próbował ukraść samochód ze stacji. Do akcji wkroczyli inni kierowcy