Budowa metra na Targówku. Otworzyli pierwszą ulicę

Przywrócono ruch na jednej z pierwszych, zamkniętych dwa lata temu ulic na Targówku z powodu budowy metra. Kierowcy mogą bez problemu przejechać ulicą Ossowskiego.

Prace przy budowie metra na Targówku idą bardzo sprawnie. – Na wszystkich placach budów, na trzech stacjach metra na Pradze-Północ i Targówku wykonawca rozpoczął już odtwarzanie infrastruktury miejskiej na powierzchni – poinformowała Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Jak dodała, wykonawca zasypuje stropy podziemnych budowli, buduje klatki schodowe i szyby wind. Widać też zarysy przyszłych jezdni i chodników.

Kolejne ulice na jesieni

Przy takim tempie prac udało się w całości odtworzyć ulicę Ossowskiego. Od środy jest przejezdna. Kolejna ulica, Trocka ma być udostępniona kierowcom na jesieni. Wtedy też Zarząd Transportu Miejskiego wprowadzi niewielkie zmiany w kursowaniu autobusów w tym rejonie miasta.

Jeśli na budowie metra w najbliższych miesiącach nie wydarzy się nic niespodziewanego, to podziemną kolejką na Targówek dojedziemy w wakacje przyszłego roku.

Czyszczą Pałac Kultury i Nauki. Zobacz różnicę na wideo. "Już niedługo taras zalśni śnieżną bielą"