18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Postrzelił psa, kula przeszła na wylot. "Szukamy zwyrodnialca, który chciał psa zabić"

Pies w wyniku postrzału stracił oko i doznał poważnych obrażeń. Teraz wolontariusze fundacji Ratujemy Kundelki apelują o pomoc w znalezieniu sprawcy, który go postrzelił.

Pies został znaleziony w sobotę 28 sierpnia w Borkowie koło Kołbieli (powiat otwocki). Badanie RTG wykazało, że został postrzelony przez człowieka. O pomoc w znalezieniu sprawcy postrzału zaapelowała fundacja Ratujemy Kundelki z Warszawy, która przejęła opiekę nad psem. Osoby, które rozpoznają zwierzę lub wiedzą, kto wyrządził mu krzywdę, proszone są o kontakt z wolontariuszami.

Cudem przeżył i jest pod opieką weterynarzy

Postrzelony pies jest młody - ma maksymalnie 2 lata i waży niecałe 9 kilo. Jego życiu groziło niebezpieczeństwo, bo kula sprawcy przeszła na wylot. "W wyniku postrzału piesek stracił oko (rana wlotowa) oraz ma ranę na potylicy (rana wylotowa)" - informuje fundacja. Obecnie stan psa jest stabilny, ale czekają go jeszcze badania i dalsze leczenie.

- Rozmawiamy z osobami, które psiaka znalazły i były obecne przy jego odławianiu. Czekamy na wyniki wszystkich badań od lekarza weterynarii - mówi wolontariuszka Karolina z fundacji Ratujemy Kundelki.

Poszukiwania nowego domu dla psa rozpoczną się dopiero po jego wyleczeniu.

Trwają poszukiwania sprawcy

Wolontariusze fundacji Ratujmy Kundelki chcą zrobić wszystko, by znaleźć sprawcę postrzału psa i doprowadzić do jego ukarania. "Szukamy zwyrodnialca, który chciał psa zabić" - mówią. Proszą o pomoc wszystkie osoby, które rozpoznają psa lub wiedzą coś o zdarzeniu. Fundacja informuje też, że sprawa zostaje zgłoszona na policję. Istotne są teraz wszelkie zgłoszenia (także anonimowe), które mogą pomóc w ustaleniu sprawcy.

- Zależy nam na zebraniu jak najszerszego materiału dowodowego - dodaje pani Karolina. 

Kot zakleszczył się w oknie. Na pomoc przybyli strażacy [WIDEO]

Więcej o: