Trasa Świętokrzyska zalana. "Nie było zasilania w pompach"

Nocne opady deszczu dały się mocno we znaki kierowcom i mieszkańcom. Zalało fragment Trasy Świętokrzyskiej w Warszawie. Utrudnienia potrwają kilka godzin.

Informacja o zalanej jezdni w kierunku Targówka trafiła do służb o godzinie 5:30. Na miejscu pojawiła się ekipa techniczna pracująca na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich.

– Pracownicy firmy zewnętrznej ustalili, że nie było zasilania w przepompowni. Czekamy na firmę energetyczną, która przywróci zasilanie. Dopiero po tym zaczniemy usuwanie skutków awarii – mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg Miejskich.

Utrudnienia potrwają kilka godzin.

Wyznaczone objazdy

Na miejscu straż miejska informuje kierowców o utrudnieniach. Niektórzy na własną rękę próbowali przejechać trasę. Jedno z aut utknęło na środku zalanego odcinka.

Z kolei Zarząd Transportu Miejskiego na objazd skierował linię 156. Objazd prowadzi Kijowską, Ząbkowską, Radzymińską, Naczelnikowską do Zabranieckiej i dalej swoją trasą.

Trasa za 76 milionów złotych

Do awarii przepompowni doszło na kluczowym odcinku trasy od ulicy Kijowskiej do Zabranieckiej. Początkowo miał być oddany do użytkowania w połowie września ubiegłego roku. Ostatecznie otwarcie przeciągnęło się do końca października. Niestety drogowcy nie przekazali do nadzoru budowlanego odpowiedniej dokumentacji niezbędnej do wydania pozwolenia na użytkowanie.

Drogowcom do wybudowania został ostatni odcinek trasy od Targowej do al. Tysiąclecia (budowa Kijowskiej).

Całkowity koszt całej trasy od Wybrzeża Szczecińskiego do Zabranieckiej to 76 milionów złotych.

Grad w Warszawie

Więcej o: