W warszawskim kościele odprawiano mszę. Nagle z głośników rozległ się głos Kory

Informacja o śmierci Kory wstrząsnęła wczoraj Polakami. Jej pamięć postanowili uczcić również księża z Warszawy. Podczas mszy z głośników rozbrzmiał "Krakowski spleen" Maanamu.

Odejście Kory wstrząsnęło wszystkimi Polakami. Wyjątkiem nie była warszawska parafia w Lasu Bielańskim. Księża uczcili wokalistkę podczas mszy w piękny sposób. 

Uczcili Korę w kościele

Podczas niedzielnej mszy w parafii błogosławionego Edwarda Detkensa w Lasku Bielańskim wiernych zaskoczył "Krakowski spleen", który nagle popłynął z głośników. Głosowi Kory akompaniował jeszcze ksiądz grający na suzafonie oraz mężczyzna grający na bębnach. 

Duchowni z Lasku Bielańskiego chcieli w ten sposób uczcić pamięć wokalistki, która odeszła w zeszłą sobotę. 

Jeden z parafian nagrał cały hołd. Można go teraz obejrzeć na profilu "Lasku Bielańskiego" na Facebooku.

Film już zdobył ogromną popularność w internecie. Obejrzano go ponad 57 tysięcy razy. Użytkownicy Facebooka są zachwyceni gestem warszawskich duchownych.

Dodają, że za wszystko odpowiedzialny jest ksiądz Wojciech.

Właśnie za takie gesty uwielbiam księdza Wojciecha. Dobrze, że jest. Dobrze że jest ponad wszystkim - pisze Marzena. 
Wielki szacunek dla tego kapłana. Liczę na to, że jest w kościele więcej takich kapłanów, którzy potrafią docenić człowieka - dodaje Piotr. 
Wielki szacunek dla księdza za samodzielne myślenie i wyrażanie swoich uczuć - komentuje Elżbieta.

Nie zabrało jednak i osób, które uważają, że gest jest niestosowny. Uważają, że katolicki ksiądz nie powinien wspominać Kory, zwłaszcza podczas mszy. Wypominają, że wokalistka otwarcie popierała prawo do aborcji

Kora nie żyje

Kora Jackowska, wokalistka zespołu Maanam, nie żyje. Piosenkarka zmarła nad ranem, w swoim domu w Bliżowie na Roztoczu, w otoczeniu najbliższych osób, męża Kamila Sipowicza, dwóch synów i przyjaciół. Miała 67 lat. W 2014 roku ujawniła, że jest chora na raka.

Całkowicie pusta Warszawa. To niesamowite wideo pokazuje, jak zmienia się stolica na Wielkanoc

Więcej o:
Komentarze (100)
Kora w kościele. Kościół w Warszawie zagrał piosenkę Kory w jej hołdzie
Zaloguj się
 • heliheli

  Oceniono 96 razy 84

  ksiadz wojtek . Zawsze taki byl . Porzadny czlowiek i dlatego w tym kosciele sa tlumy .

 • teczowy.husarz.bat.na.chamow

  Oceniono 100 razy 82

  Do katolickiej hierarchii mam negatywny stosunek. Malo tam madrosci, uczciwosci i cnoty, dlatego tym bardziej docenic trzeba wszelkie ludzkie gesty i odruchy z ich strony.

 • gj61

  Oceniono 61 razy 55

  Księże Wojciechu: jesteś mądrym CZŁOWIEKIEM.

 • ochujek

  Oceniono 56 razy 48

  Kora w dzieciństwie doznała wiele krzywdy od duchownych. Do końca była nastawiona antyklerykalnie. Dobrze że znalazł się ksiądz który ją rozumie i docenia.

 • renzi12

  Oceniono 52 razy 40

  Cieszcie się, że macie normalnego księdza. KORO NIECH MOC BEDZIE Z TOBA !

 • coswampowiemlubnapiszeraczej

  Oceniono 48 razy 38

  Wielkie brawa dla ksiedza, ale obawiam sie, ze polowa patriarchow nie zrozumie tego gestu i powie ze kosciol jest przestrzenia dla religii i polityki, ale nie dla muzyki.

 • Aleksander Chrobok

  Oceniono 41 razy 37

  Fajnie ze sa jeszcze miasta gdzie funkcjonują kościpły rzymsko-katolickie. W moim mieście,niestety mamy jeden kościol ewangelicki reszta to kościoły sekty pissowskiej . Pisałem do biskupa gdzie jest najbliższy kościoł katolicki ale nie odpowiedzial. Pewnie,sam jest z sekty

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX