Rafał Trzaskowski chce połączyć plac Teatralny z bulwarami wiślanymi. Powstanie wielki park

Rafał Trzaskowski chce, żeby w stolicy powstał nowy, wielki park. Miałby znaleźć się między placem Teatralnym a bulwarami wiślanymi. To jednak nie wszystko - planuje jeszcze podziemny parking i schowanie tunelu Wisłostrady.

Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta Warszawy Platformy Obywatelskiej, przedstawił swoją kolejną wizę na przyszłość Warszawy. Chce, żeby w stolicy powstał ogromny park. 

Trzaskowski zapowiada park

Zbudujmy nowy, nadwiślański park! - poinformował Rafał Trzaskowski. 

Park miałby powstać między placem Teatralnym a bulwarami wiślanymi. Chodzi dokładnie o odcinek od Zamku Królewskiego do Multimedialnego Parku Fontann. Kandydat tłumaczy, że to kolejny etap "zwrotu Warszawy ku Wiśle", którego początkiem było zagospodarowanie bulwarów wiślanych. 

Zrealizujemy w pełni wizję prezydenta Starzyńskiego i oddamy warszawiakom historyczne centrum miasta. Wierzymy, że mieszkańcy pokochają je tak, jak pokochali bulwary - dodaje.

Koszt inwestycji szacowany jest na około 400 tys. złotych, Trzaskowski zapewnia, że pieniądze te są w budżecie miasta.

Pokazano już również wizualizację parku. 

Rafał Trzaskowski zapowiada park między placem Teatralnym a bulwarami wiślanymiRafał Trzaskowski zapowiada park między placem Teatralnym a bulwarami wiślanymi Fot. Materiały prasowe

Podziemny parking i Wisłostrada w tunelu

Budowa parku to wynik innych inwestycji, o których mówi Trzaskowski. 

W Warszawie od jakiegoś czasu mówi się o tym, aby parkingi zostały schowane pod ziemią. Podziemne parkingi planowane są m.in. pod placem Trzech Krzyży, Powstańców Warszawy oraz Teatralnym. Trzaskowski chce, aby pierwszy powstał właśnie pod placem Teatralnym. Podczas prac teren przeszedłby metamorfozę - nad parkingiem powstałby wspomniany park. 

To jednak nie wszystko. Trzaskowski chce również, żeby odcinek Wisłostrady od Zamku Królewskiego aż do Multimedialnego Parku Fontann zostałby schowany w tunelu. 

Trzaskowski podkreśla, że dzięki tym wszystkim zmianom przestrzeń stałaby się bardziej przyjazna mieszkańcom miasta. 

Jak w Holandii! Zobacz Ogród Holenderski po rewitalizacji! [WIDEO]

Więcej o:
Komentarze (43)
Rafał Trzaskowski chce połączyć plac Teatralny z bulwarami wiślanymi. Powstanie wielki park
Zaloguj się
 • dorsai68

  Oceniono 65 razy 63

  Ola, zachlałaś w piątek, nie nie pisz w sobotę. Serio.
  Jeśli już jednak musisz, to sprawdzaj co stworzyłaś. Mylisz Plac Teatralny z Placem Zamkowym. Za 400 tys. można mieszkanie kupić, a nie Wisłostradę w tunelu schować.

  Weź się dziewczyno ogarnij.

 • kunwyscigowy

  Oceniono 32 razy 26

  "Koszt inwestycji szacowany jest na około 400 tys. złotych"

  a nie przypadkiem 400 tys groszy :)))

 • Oceniono 43 razy 23

  Trzaskowski brawo, o takim połączeniu marzę od zawsze, Warszawa będzie jeszcze piękniejsza i masz mój głos.
  Autorka artykułu - kolejna żółta kartka, warto chociaż raz przeczytać to co się napisało przed publikacją, a jak pochodzi się z poza Warszawy to dać koleżance/koledze do przeczytania.

 • sextusempricus_pl

  Oceniono 38 razy 18

  rozumiem, że zrobił szczegółowe badanie opinii Warszawiaków o ich największych bolączkach i potrzebach i wyszło mu, że pierwszym dużym punktem programu jest wspomniany wielki Park. I koszt inwestycji to 400 tys. PLN ? Naprawdę? Z podziemnymi parkingami i tunelem? Wy tak na poważnie ?

 • areyoubetter

  Oceniono 23 razy 11

  Jestem za.
  Bardzo mi się podoba tan pomysł. Byłoby trochę jak w Paryżu :)

 • kunwyscigowy

  Oceniono 40 razy 8

  Trzaskowski może pomalować wszystkie budynki w Warszawie na różowo i tak na niego zagłosuję, bo gorszy kandydatem od dresa z opola mógłby być tyko macierewicz..

 • marcin.rudzinski

  Oceniono 14 razy 6

  Gdzie Rzym, gdzie Krym? Połączenie Placu Teatralnego z Wisłą miało miejsce ostatni raz w trakcie Powstania Warszawskiego, na skutek wyburzenia Starego Miasta.
  Za 400 mln PLN... W tym przypadku to już nie jest wina Tłumacza Google...
  Pomysł (oczywiście nie tak opisany) znany i dobry. Artykuł do bani.

 • junk92508

  Oceniono 14 razy 6

  Błąd - to wszystko powinno być zamienione na parkingi przez Jakiego dla kierowców z Wiązownej Wołomina i innych nowych warszawskich dzielnic jak to proponował Jaki.

 • kuma1

  Oceniono 21 razy 5

  Super pomysł.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX