Ukradł rower, ale w zamian zostawił swój. Policja publikuje wizerunek

Policjanci z Ursynowa poinformowali o nietypowej kradzieży roweru. Złodziej w zamian skradzionego jednośladu zostawił swój pojazd, którym chwilę wcześniej przyjechał. Policja publikuje jego wizerunek i prosi o pomoc.

Do zdarzenia doszło w zeszłym miesiącu (17 lipca 2018 roku), ale policja dopiero teraz o nim informuje. Publikuje również wizerunek jednego ze sprawców. 

Kradzież roweru na Ursynowie

Policjanci z ursynowskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu prowadzą dochodzenie w sprawie kradzieży roweru przy ul. Nowoursynowskiej 161 F w Warszawie. 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna, który zgłosił się na policję, przyjechał pod akademik swoim rowerem. Zostawił go przed budynkiem i wszedł do środka. Wszystko obserwowała grupa osób, która również zjawiła się tam rowerami. Korzystając z chwilowej nieobecności właściciela jeden z podejrzanych zabrał jego rower. "W zamian" zostawił swój rower, którym chwilę wcześniej przyjechał. 

Policja prosi o pomoc

Całe zajście zostało nagrane przez kamerę monitoringu. Na filmie wyraźnie widać jednego z podejrzanych. Policja postanowiło opublikować jego wizerunek i poprosić o pomoc. 

Osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat tożsamości podejrzanych mężczyzn lub miejsca ich obecnego pobytu proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Janowskiego 7 w Warszawie.

Informacje można przekazać również dzwoniąc na numer tel. 22 603 34 97, 22 603 34 87 albo w formie elektronicznej pisząc na adres: oficer.prasowy.krp2@ksp.policja.gov.pl.

Wszystkie grzechy rowerzystów? Z perspektywy go pro są naprawdę ciężkie

Więcej o: