Od początku roku było tutaj trzy tysiące interwencji. Teraz porządku będą pilnowały kamery na maszcie

Na tzw. placu Pięciu Rogów stanął nietypowy maszt - znajdują się na nim aż cztery kamery straży miejskiej, które będą pomagały pilnować porządku. Od początku roku interweniowano tam trzy tysiące razy.

U zbiegu ulic Chmielnej, Brackiej, Szpitalnej i Zgody, czyli na złączeniu zwyczajowo nazywanym placem Pięciu Rogów, stanął mobilny monitoring. Kierowców nieprzestrzegających prawa będą teraz pilnować aż cztery kamery. 

Kamery na placu Pięciu Rogów

Straż Miejska m.st. Warszawy otrzymała do testowania nowoczesny system monitoringu mobilnego, który jest połączony z Centralnym Stanowiskiem Kierowania. Monitoring będą oglądać operatorzy, a gdy zauważą jakąś nieprawidłowość będą od razu wysłać na miejsce patrol straży miejskiej. Miasto liczy na to, że taki system skróci czas reakcji strażników. 

Operatorzy kamer mają zwracać uwagę przede wszystkim na bezpieczeństwo osób, które przebywają na tym terenie: zdarzenia o charakterze przestępczym czy chuligańskim, spożywanie alkoholu w miejscu publicznym oraz przede wszystkim kierowców, którzy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego. 

Dlaczego Plac Pięciu Rogów?

Urząd miasta tłumaczy, że na montaż kamery u zbiegu ulic Chmielnej, Brackiej, Szpitalnej i Zgody zdecydowano się dlatego, że to jedno z chętniej uczęszczanych miejsc. Codziennie przechodzą tamtędy tysiące warszawiaków i turystów. 

Trzeba jednak pamiętać, że plac Pięciu Rogów to jeszcze nie deptak. To wciąż ciąg komunikacyjny łączący ulicę Marszałkowską z ulicą Nowy Świat. Co więcej, to miejsce bardzo wzmożonej ilości wykroczeń.

Od początku 2018 roku strażnicy miejscy interweniowali tutaj prawie 3 tysiące razy. Podczas nich wystawiono ponad 700 mandatów karnych, a prawie 250 razy dawano pouczenia. Urząd miasta tłumaczy, że właśnie to było powodem zainstalowania w tym miejscu nowoczesnych kamer. 

Taki sam system mobilnego monitoringu pojawił się już na bulwarach wiślanych w Warszawie. Miasto zapewnia, że spełnia tam swoją rolę i sprawia, że ludzie odwiedzający okolice Wisły czują się bezpieczniej. 

Dodatkowo informuję również, że trwa analiza negatywnych zdarzeń w całej Warszawie. Tam gdzie zdarzeń takich będzie bardzo dużo może pojawić się nowy system monitorowania mobilnego. 

Jedziesz rowerem i nagle... gdzie się podziała droga? Takich miejsc w Warszawie jest mnóstwo [WIDEO]

Więcej o:
Komentarze (13)
Plac Pięciu Rogów będzie monitorowany. Stanął tam system monitorowania mobilnego
Zaloguj się
 • kapralwojtek

  Oceniono 6 razy 4

  To nie jest miejsce "bardzo wzmożonej ilości wykroczeń" tylko miejsce na które z balkonu ma widok pewien influencer facebookowy wysyłający SMSa do Straży Miejskiej ilekroć zobaczy źle zaparkowane auto. Czyli po prostu miejsce, gdzie wykroczenia są zgłaszane, a nie ignorowane - gdyby wybrać dowolny inny plac lub skrzyżowanie i również tam zgłaszać każdy przypadek na SM, pewnie znowu by się okazało, że jest tam "wzmożona liczba wykroczeń".

 • eend

  Oceniono 14 razy 4

  W Warszawie nie ma "Placu Pięciu Rogów" co za jakaś słoikowa nowomowa? Nigdy i nigdzie nie ma śladów , że taki "plac" kiedykolwiek był. To jest skrzyżowanie kilku ulic. To wszystko.

 • siwywaldi

  Oceniono 7 razy 3

  Kolejna ściema dla naiwnych.
  Przecież monitoring miejski (nie mylić z kamerami należącymi do policji), działa w Warszawie już od co najmniej 20 lat. A żeby było śmieszniej, to jego CENTRUM mieści się w jednym z budynków przy ulicy Brackiej, ok. 150 metrów od tego skrzyżowania :-))

 • kali555

  Oceniono 6 razy 2

  nazjezdzalo sie holoty i tak mamy

 • samochodemwszedzie

  Oceniono 1 raz 1

  Żeby teraz tylko ktoś w nocy nie zamalował tych kamer no co gazecie sie podoba sprejowanie po sejmie to normalni nie mogą zasprejować kamery?!

 • van_norden

  Oceniono 13 razy 1

  Za to te betonowe donice i prowizoryczny maszt dodają miejscu uroku. Warszawski szyk. Ja bym to jeszcze "osłupkował" i postawił donicę z uschniętym drzewkiem

 • sacc77

  Oceniono 2 razy 0

  Jaki znowu "Plac pięciu rogów"?
  Co za kretyński nowotwór językowy debilnych słoików w redakcji?
  Chyba ktoś komuś rogiem w międzyroże przyrogował...

 • wmr2000

  Oceniono 15 razy -1

  Czy każde skrzyżowanie będzie od tej pory nazywane placem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX