Pałac Kultury coraz bielszy. Na zdjęciach widać efekty remontu tarasu widokowego

Prace remontowe północnego skrzydła tarasu widokowego PKiN dobiegają końca. Wyczyszczono elewację, zniknęło też graffiti.

Pałac Kultury informuje, że za kilka dni turyści będą mogli korzystać z odnowionego, północnego skrzydła tarasu widokowego na 30 piętrze. Wielkie czyszczenie PKiN rozpoczęło się 26 czerwca. Już kilka dni później można było zaobserwować pierwsze efekty prac.

Na publikowanych wcześniej zdjęciach widać, jak elewacja PKiN wyglądała przed czyszczeniem: 

Elewacja PKiN w trakcie czyszczeniaElewacja PKiN w trakcie czyszczenia Pałac Kultury i Nauki

Odmieniony taras widokowy

Teraz końca dobiega pierwszy etap prac na tarasie widokowym. Wyczyszczona specjalną metodą elewacja odzyskała pierwotny, kremowy kolor. Usunięto też graffiti i wyremontowano sufit. Blaszane parapety zastąpiono nowymi, wykonanymi z piaskowca. Pałac Kultury zapewnia, że efekt jest powalający i już teraz udostępnia turystom zdjęcia odmienionej elewacji. Za kilka dni przechodnie będą mogli sami ocenić efekt.

Będą utrudnienia dla niepełnosprawnych

Po udostępnieniu turystom północnego skrzydła tarasu widokowego rozpocznie się kolejny etap prac. 30 lipca robotnicy przeniosą się na taras wschodni, który zostanie zamknięty dla zwiedzających. Znajduje się tam winda dla niepełnosprawnych. W czasie remontu nie będą oni mogli korzystać z tarasu. Prace remontowe mają się skończyć w połowie września tego roku.

Więcej o:
Komentarze (42)
Pałac Kultury remont. Na zdjęciach widać efekty
Zaloguj się
 • mat.31

  Oceniono 43 razy 31

  Niech te odnowione ściany pokryją powłoką antygraffiti, bo zaraz i tak wszystko będzie pomazane.

 • cameel.m

  Oceniono 20 razy 20

  Tak z ciekawości, pokrywają przy okazji jakimś impregnatem do kamienia, bo inaczej za 2 lata będzie to co było?

 • ainahd

  Oceniono 22 razy 18

  ale się cieszę, czas na dalsze działania w tym kierunku, a głupie gadanie o rozbiórce aby zbudować kolejny paskudny budynek do niczego nie pasujący. Każde miasto ma swój klimat i swoją historię, PKiN jest częścią tej historii i my warszawiacy prawdziwi, chcemy aby został. Jest atrakcją a ten kto nie był na tarasie widokowym i nie spojrzał na panoramę naszego miasta powinien to zrobić jak najszybciej i na pewno będzie wracał. To niezapomniane wrażenie. Zupełnie przypadkiem CCCP udało się zrobić coś dla nas, a nie nam zabrać. Dziś nikt nie kojarzy PKiNu z ruskimi to miejsce dla nas, dla mieszkańców. Oczywiście jak znikną parkingi i syf wokół. Tak trzymac.

 • baramboo

  Oceniono 17 razy 7

  „Pałac Kultury zapewnia, że efekt jest powalający”
  Naprawdę użyli takiego podwórkowego dialektu, czy to tylko wypowiedź pryszczatego redaktorka?

 • gibbonzlodzi

  Oceniono 6 razy 6

  Smog już na to czeka.

 • waclawbuclaw

  Oceniono 20 razy 6

  Dopóki nie zakaże się wjazdu do centrum śmierdzielom w dieslach, to za dwa tygodnie PKiN wróci do swoich standardowych kolorów.

 • mondrian4

  Oceniono 7 razy 5

  i tak doczekaliśmy się zdjęć na których piaskowcowe ciosy pekinu wyglądają jak romańska katedra

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX