Pałac Kultury coraz bielszy. Na zdjęciach widać efekty remontu tarasu widokowego

Prace remontowe północnego skrzydła tarasu widokowego PKiN dobiegają końca. Wyczyszczono elewację, zniknęło też graffiti.

Pałac Kultury informuje, że za kilka dni turyści będą mogli korzystać z odnowionego, północnego skrzydła tarasu widokowego na 30 piętrze. Wielkie czyszczenie PKiN rozpoczęło się 26 czerwca. Już kilka dni później można było zaobserwować pierwsze efekty prac.

Na publikowanych wcześniej zdjęciach widać, jak elewacja PKiN wyglądała przed czyszczeniem: 

Elewacja PKiN w trakcie czyszczeniaElewacja PKiN w trakcie czyszczenia Pałac Kultury i Nauki

Odmieniony taras widokowy

Teraz końca dobiega pierwszy etap prac na tarasie widokowym. Wyczyszczona specjalną metodą elewacja odzyskała pierwotny, kremowy kolor. Usunięto też graffiti i wyremontowano sufit. Blaszane parapety zastąpiono nowymi, wykonanymi z piaskowca. Pałac Kultury zapewnia, że efekt jest powalający i już teraz udostępnia turystom zdjęcia odmienionej elewacji. Za kilka dni przechodnie będą mogli sami ocenić efekt.

Będą utrudnienia dla niepełnosprawnych

Po udostępnieniu turystom północnego skrzydła tarasu widokowego rozpocznie się kolejny etap prac. 30 lipca robotnicy przeniosą się na taras wschodni, który zostanie zamknięty dla zwiedzających. Znajduje się tam winda dla niepełnosprawnych. W czasie remontu nie będą oni mogli korzystać z tarasu. Prace remontowe mają się skończyć w połowie września tego roku.

Więcej o: