Marynarska zwężona do jednego pasa. Tak będzie do końca wakacji

Ratusz zdecydował, że do końca wakacji ul. Marynarska będzie zwężona do jednego pasa w każdym kierunku. Dojazd na warszawski Mordor będzie jeszcze bardziej utrudniony.

Wykonawca budowy wnioskował o zwężenie ulicy już wcześniej - zmiana miała zwiększyć tempo trwających od ponad dwóch lat prac. Teraz ratusz rozpatrzył wniosek pozytywnie. Zakres robót zostanie poszerzony, a wykonawca zaangażuje więcej pracowników i maszyn. Powiększenie placu budowy w okolicy warszawskiego Mordoru ma pozwolić m.in. na rozpoczęcie budowy podpory wiaduktu przy ul. Postępu. 

Zmieni się organizacja ruchu

W związku ze zwężeniem ulicy w pierwszych dniach sierpnia zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu. Ruch będzie się odbywał dwoma pasami. Samochody jadące od zachodniej strony Warszawy będą jechać prosto i skręcać w ul. Wynalazek. Natomiast kierujący z ul. Postępu i ul.Wynalazek będą mogli skręcać jedynie w prawo.

Korki i spaliny

Już wcześniej prace nad rozkopaną Marynarską wzbudzały kontrowersje wśród mieszkańców Warszawy. Decyzja o czasowym zwężeniu ulicy oznacza kolejne problemy dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Warszawiacy mają wątpliwości, czy wprowadzenie zmian przyniesie skutek i będzie miało wpływ na przyspieszenie budowy. Z utrudnieniami spotkają się nie tylko kierowcy: "Z mojej perspektywy oznacza to większe korki pod oknami, więcej wdychanych na co dzień spalin" - mówi Małgorzata, mieszkanka okolicy. 

Utrudnienia potrwają do końca sierpnia

Urząd Miasta informuje, że zmiany będą wprowadzane etapami – pierwszy z nich zacznie się w nocy z 26 na 27 lipca. Decyzja ulicy jest czasowa a utrudnienia będą trwały do 31 sierpnia. Docelowo ulica zostanie poszerzona do 10,5 m i trzech pasów ruchu w każdym kierunku. Pojawią się drogi dla rowerów i nowe chodniki.
Docelowo ulica zostanie poszerzona do 10,5 m i trzech pasów ruchu w każdym kierunku. Pojawią się drogi dla rowerów i nowe chodniki.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Już wkrótce rozpocznie się budowa. Na warszawiaków czeka niespodzianka

Więcej o:
Komentarze (16)
Korki Warszawa. Marynarska zwężona do jednego pas, tak będzie do końca wakacji
Zaloguj się
 • wlodzimierz.il

  Oceniono 14 razy 6

  >Ratusz zdecydował, że do końca wakacji ul. Marynarska będzie zwężona do jednego pasa w >każdym kierunku. Dojazd na warszawski Mordor będzie jeszcze bardziej utrudniony.

  Dodatkowo podjęto decyzję, że dowóz materiałów na budowę będzie się odbywał na rowerowych rykszach.
  Podobno nalegał na sam szef ZDM Puchalski.

 • w.s3

  Oceniono 7 razy 5

  W tak newralgicznym punkcie miast praca powinna być wykonywana na trzy zmiany. To co się tam dzieje to czysta kpina. "Jeden macha łopatą a dwóch się przygląda" i oczywiście wszystko idzie planowo. .

 • dudi-w

  Oceniono 1 raz 1

  Kto odpowie za skandaliczny sposób przeprowadzenia tego remontu???? Jak można tak długo cackać się z kilkusetmetrową ulicą????? To powinno być wykonane w 1-2 miesiące!!!!!

 • samochodemwszedzie

  Oceniono 11 razy 1

  Co za debilstwo dobrze że wystarczy wybrać największego przeciwnika gronkowca trzaskalskiego i skończy sie rowerkowo zwężeniowe debilstwo w ratuszu!

 • waclawbuclaw

  Oceniono 8 razy -2

  I słusznie. Warszawa to nie wieś, że trzeba wszędzie samochodem jeździć.

 • exsero

  Oceniono 15 razy -13

  Nie ma w Warszawie ani tym bardziej na Mokotowie niczego takiego jak Mordor. "Redaktorze" podpisujący się kn - proszę nie zaśmiecać nie swojego miasta nazwami, których nie chciałbyś/chciałabyś mieć u siebie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX