Marynarska zwężona do jednego pasa. Tak będzie do końca wakacji

Ratusz zdecydował, że do końca wakacji ul. Marynarska będzie zwężona do jednego pasa w każdym kierunku. Dojazd na warszawski Mordor będzie jeszcze bardziej utrudniony.

Wykonawca budowy wnioskował o zwężenie ulicy już wcześniej - zmiana miała zwiększyć tempo trwających od ponad dwóch lat prac. Teraz ratusz rozpatrzył wniosek pozytywnie. Zakres robót zostanie poszerzony, a wykonawca zaangażuje więcej pracowników i maszyn. Powiększenie placu budowy w okolicy warszawskiego Mordoru ma pozwolić m.in. na rozpoczęcie budowy podpory wiaduktu przy ul. Postępu. 

Zmieni się organizacja ruchu

W związku ze zwężeniem ulicy w pierwszych dniach sierpnia zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu. Ruch będzie się odbywał dwoma pasami. Samochody jadące od zachodniej strony Warszawy będą jechać prosto i skręcać w ul. Wynalazek. Natomiast kierujący z ul. Postępu i ul.Wynalazek będą mogli skręcać jedynie w prawo.

Korki i spaliny

Już wcześniej prace nad rozkopaną Marynarską wzbudzały kontrowersje wśród mieszkańców Warszawy. Decyzja o czasowym zwężeniu ulicy oznacza kolejne problemy dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Warszawiacy mają wątpliwości, czy wprowadzenie zmian przyniesie skutek i będzie miało wpływ na przyspieszenie budowy. Z utrudnieniami spotkają się nie tylko kierowcy: "Z mojej perspektywy oznacza to większe korki pod oknami, więcej wdychanych na co dzień spalin" - mówi Małgorzata, mieszkanka okolicy. 

Utrudnienia potrwają do końca sierpnia

Urząd Miasta informuje, że zmiany będą wprowadzane etapami – pierwszy z nich zacznie się w nocy z 26 na 27 lipca. Decyzja ulicy jest czasowa a utrudnienia będą trwały do 31 sierpnia. Docelowo ulica zostanie poszerzona do 10,5 m i trzech pasów ruchu w każdym kierunku. Pojawią się drogi dla rowerów i nowe chodniki.
Docelowo ulica zostanie poszerzona do 10,5 m i trzech pasów ruchu w każdym kierunku. Pojawią się drogi dla rowerów i nowe chodniki.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Już wkrótce rozpocznie się budowa. Na warszawiaków czeka niespodzianka

Więcej o: