Mieli 55 kg marihuany, złapano ich na giełdzie owocowo-warzywnej. Jest akt oskarżenia

Czterech mężczyzn zostało oskarżonych o przemyt 55 kg marihuany z Hiszpanii do Polski. Zatrzymano ich na giełdzie owocowo-warzywnej w Broniszach. Do sądu wpłynął akt oskarżenia. 

Do zatrzymania mężczyzn doszło jesienią zeszłego roku. Bartosz T., Marek M., Ryszard D. i Jacek K. mieli przewozić marihuanę ciężarówką w przerobionym zbiorniku na paliwo.  Prokuratura Okręgowa w Warszawie poinformowała, że skierowała przeciwko nim akt oskarżenia do sądu.

Zasadzka stołecznej policji

W październiku 2017 r. stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową ustalili, że na giełdzie owocowo-warzywnej w Broniszach może dojść do próby przemytu narkotyków z Hiszpanii. Obserwowali miejsce, w które 12 października podjechała ciężarówka podejrzanych. Po zatrzymaniu okazało się, że 55 kilogramów marihuany ukryto w specjalnie przerobionym zbiorniku na paliwo.

Nie pierwszy raz

Jak informuje Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie, w trakcie śledztwa ustalono, że zatrzymani trzykrotnie przewozili narkotyki do Polski. Miało to miejsce w marcu, czerwcu i sierpniu 2017 roku. Jeden z zatrzymanych był już wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe w Wielkiej Brytanii. Wszyscy przebywają w areszcie. Grozi im 15 lat więzienia.

Był pewien, że policjanci wlepią bezdomnemu mandat. Bardzo się pomylił. "Jestem w ciężkim szoku"

Więcej o: