Kolejarze szykują się do przebudowy PKP Powiśle. Wytną wszystkie drzewa wzdłuż stacji?

Wielkimi krokami zbliża się remont linii średnicowej, w tym stacji PKP Powiśle. Okoliczni mieszkańcy są zaniepokojeni. Boją się, że kolejarze wytną drzewa wzdłuż stacji.

O sprawie poinformował serwis Tvnwarszawa.pl. Obawa mieszkańców wynika z tego, że zgodnie z prawem zarządca kolejowej infrastruktury może usunąć drzewa, które znajdują się do 15 metrów w osi torowiska.

Roślinność w rejonie stacji Warszawa Powiśe jest wyjątkowo bujna.

Magdalena Janus z biura prasowego PKP PLK przyznaje, że wraz z przygotowaniem projektu budowlanego ma być wykonana „szczegółowa analiza i ewidencja wszystkich drzew znajdujących się w pasie kolejowym”.

Projekt budowlany przebudowy linii średnicowej ma być znany na wiosnę 2019 roku. - Dopiero wtedy będziemy wiedzieli, czy konieczne będzie usunięcie jakichkolwiek drzew, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu pasażerów pociągów oraz wpływać na kursowanie składów – precyzuje Janus.

Modernizacja linii średnicowej

Prace przy modernizacji linii mają ruszyć w 2020 roku i potrwają trzy lata. W ramach inwestycji zostaną wybudowane nowoczesne przystanki Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle.

Zmodernizowana zostanie również stacja Warszawa Wschodnia, gdzie m.in. powstaną nowe zadaszenia peronów i przebudowane zostaną przejścia podziemne. Zmodernizowane będą tory dalekobieżne i podmiejskie oraz most nad Wisłą i obiekty na linii od Warszawy Zachodniej do Warszawy Wschodniej.

Panorama Warszawy za kilka lat na animowanej grafice! Warszawski Manhattan robi wrażenie

Więcej o: