Huk wyrwał z łóżek mieszkańców Ursynowa. Kręcono nowy serial dla TVP

Mieszkańcy Ursynowa zachodzili w głowę, kto i po co w środku nocy z niedzieli na poniedziałek odpalał fajerwerki. Okazało się, że w Parku Natolińskim na zlecenie TVP kręcono serial.

Tuż po kanonadzie fajerwerków, o 2 w nocy z niedzieli na poniedziałek na grupie dyskusyjnej "Obywatele Ursynowa" na Facebooku dyskusja rozgrzała się do czerwoności. Ludzie dopytywali, z jakiej to okazji. Inni wyrażali swoje niezadowolenie, że zbudził ich głośny huk. Swoje wpisy zamieszczali również właściciele przerażonych zwierząt.

Sprawą zainteresował się lokalny serwis Haloursynów.pl, który wyjaśnił, że w Parku Natolińskim był kręcony serial. Jedna ze scen przewidywała odpalenie fajerwerków.

Na zlecenie Telewizji Polskiej, firma Endemol Shine Polska realizowała na Ursynowie sceny do serialu "Stulecie Winnych". W rolach głównych występują między innymi: Kinga Preis, Jan Wieczorkowski, Olaf Lubaszenko, Rafał Królikowski i Adam Ferency. Reżyserem jest Piotr Trzaskalski.

"Stulecie winnych" - kiedy premiera?

W rozmowie z Haloursynów.pl zarządca parku przyznał, że produkcja miała wszystkie stosowne zezwolenia, a w bliskim sąsiedztwie parku rozwieszone były ogłoszenia informujące o możliwych niedogodnościach.

Premierę serialu "Stulecie Winnych" zaplanowano na 2019 rok. Scenariusz powstał na podstawie powieści Ałbeny Grabowskiej. Prezentuje losy jednej z rodzin z podwarszawskiego Briwnowa. Akcja rozpoczyna się tuż przed wybuchem I wojny światowej, a kończy po... stu latach w czasach współczesnych.

Panorama Warszawy za kilka lat na animowanej grafice! Warszawski Manhattan robi wrażenie

Więcej o: