Będzie bezpieczniej. Doświetlą 207 przejść dla pieszych. Najwięcej na Mokotowie

Zarząd Dróg Miejskich wybrał przejścia dla pieszych, które w przyszłym roku będą doświetlone. Na razie poszukiwany jest wykonawca, który opracuje dokumentację projektową.

– Staramy się, by piesi na przejściach byli jeszcze bardziej bezpieczni. Chcemy by kierujący mogli dostrzec przechodniów wcześniej i dzięki temu wyeliminować potencjalnie groźne sytuacje na warszawskich „zebrach” – powiedziała Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Drogowcy poszukują firmy, która opracuje dokumentację projektową doświetlenia 207 przejść dla pieszych w całym mieście: na Bemowie (7 lokalizacji), Białołęce (17 lokalizacji), Mokotowie (46 lokalizacji), Ochocie (6 lokalizacji), Pradze-Południe (12 lokalizacji), Targówku (3 lokalizacje), Ursynowie (10 lokalizacji), Woli (15 lokalizacji), Żoliborzu (4 lokalizacje) oraz w Rembertowie (18 lokalizacji), Śródmieściu (11 lokalizacji), Ursusie (10 lokalizacji), Wawrze (25 lokalizacji), Wesołej (4 lokalizacji), Wilanowie (10 lokalizacji), a także we Włochach (9 lokalizacji).

Wykonawca, który zostanie wybrany w przetargu na opracowanie dokumentacji będzie miał czas do 20 grudnia tego roku. Chwilę później, ma być ogłoszony przetarg na firmę, która na początku przyszłego roku ruszy z pracami modernizacyjnymi.

Jasne, kontrastowe światło

Przy ”zebrach” drogowcy ustawiają nowe słupy oświetleniowe wraz z oprawami, a tam gdzie w pobliżu przejścia istniały już latarnie, doświetlenie jest możliwe poprzez montaż nowego źródła światła. W obu przypadkach nad przejściem pojawiają się oprawy LED o jasnym, kontrastowym świetle, poprawiające widzialność pieszego nie tylko na ”zebrze”, ale również w strefie dojścia do niej.

Tylko w ubiegłym roku w Warszawie w ten sposób doświetlonych zostało 337 przejść dla pieszych.

Byłeś świadkiem niepokojącego zdarzenia? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Wiedzieliście o zasadzie "10 metrów"? Chodzi o parkowanie

Więcej o: