Za 5 milionów złotych uszczelnią wejścia do metra. Pojawią się wyższe wygrodzenia

Na 12 stacjach pierwszej linii metra, Zarząd Transportu Miejskiego zlecił przebudowę bramek biletowych.

Nowe urządzenia pojawią się na stacjach: Służew, Wilanowska, Wierzbno, Racławicka, Pole Mokotowskie, Politechnika, Świętokrzyska, Ratusz Arsenał, Dworzec Gdański, Centrum i Młociny.

Jak informuje transportpubliczny.pl, w miejscu dotychczasowych szklanych przegrodzeń i wyjść awaryjnych pojawią się nowe i szersze bramki automatyczne oraz ewakuacyjne. Mają działać w trybie dwustronnym oraz odczytywać nie tylko bilety kartonikowe lub zakodowane na karcie miejskiej. Wbudowane będą czytniki biletów zakodowanych na telefonie.

Chcą uszczelnić system

Wychodząc ze stacji bramki otworzą się same. Z kolei bramki ewakuacyjne będą otwierać się jedynie od strony stacji i po użyciu mają od razu się zamykać.

ZTM nie kryje, że zależy mu na uszczelnieniu systemu bramkowego. Według danych urzędników obecnie nawet 60 procent pasażerów omija istniejące bramki i wchodzi na stację przez bramki ewakuacyjne.

Miejscy radni, co prawda wyrazili zgodę na korzystanie z bramek ewakuacyjnych, ale tylko przez osoby z większym bagażem, rowerem, wózkiem i niepełnosprawnościami.

Co sądzisz na ten temat? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Więcej o: