Znany raper skazany. Surowy wyrok za handel narkotykami

Pięć i pół roku więzienia oraz zwrot prawie pół miliona złotych zarobionych na handlu narkotykami. Taki wyrok usłyszał w piątek Oliwier R., w środowisku muzycznym znany jako Bonus RPK.

Proces znanego rapera to jeden z wątków działalności grupy Marka Cz. ps. Rympałek. Jak informuje tvnwarszawa.pl ”Rympałek” po wielu latach odsiadki wrócił do przestępczego procederu i zajął się handlem narkotykami.

Na ławie oskarżonych zasiadło 12 osób, w tym wspomniany raper Oliwier R. Sam akt oskarżenia był oparty na zeznaniach skruszonych gangsterów, którym prokuratura przyznała status tzw. małego świadka koronnego. W trakcie całego procesu wszyscy oskarżeni nie przyznawali się do winy i przekonywali, że padli ofiarami pomówień.

Przepadek majątku

Oliwier R. został skazany na pięć i pół roku więzienia. Ponadto musi zwrócić również do urzędu skarbowego blisko 500 tysięcy złotych, które zarobił na sprzedaży 25 kilogramów głównie marihuany, ale też i kokainy.

Pozostałe osoby usłyszały wyroki od półtora roku do czterech lat więzienia oraz kilkutysięczne grzywny. Wszystkie wyroki nie są prawomocne.

Jak informuje tvnwarszawa.pl raper, został zatrzymany przez policję pod koniec lutego 2015 roku. W areszcie spędził osiem miesięcy. Równocześnie z jego wyjściem z aresztu premierę miała płyta "Losu kowal". W utworach wprost nawiązywał do pobytu w areszcie i obciążających go zeznań.

Byłeś świadkiem niepokojącego zdarzenia? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Ostra bójka przy Mazowieckiej. Zadawał ciosy od tyłu i zerwał złoty łańcuch. Wszystko nagrała kamera

Więcej o: