Ogromne korki na A2. Pękła opona samochodu ciężarowego. Z platformy zsunął się walec

Utrudnienia na A2. W czwartek rano doszło do dwóch wypadków. Pierwszy z udziałem ciężarówki i walca, drugi - dwóch samochodów osobowych. Utrudnienia trwały przez wiele godzin.

Magdalena Bieniak z sekcji prasowej stołecznej policji potwierdza, że na autostradzie A2 oraz na trasie S2 doszło w czwartek do dwóch zdarzeń, przy których interweniowała policja. 

Wypadek na S2

Do pierwszego zdarzenia doszło około godz. 7:20. Na trasie S2 na nitce tranzytowej między węzłem Konotopa a węzłem Opacz zderzyły się dwa samochody osobowe. Jeden z nich dachował, a kierowcą musieli zająć się ratownicy medyczni.

Obaj kierowcy byli trzeźwi. Ich obrażenia nie były poważne. 

Walec zsunął się na A2

Kilkadziesiąt minut później, około godz. 7:50 za węzłem Konotopa, na jezdni w kierunku Poznania doszło do drugiego incydentu.

Funkcjonariuszka z sekcji prasowej policji wyjaśnia, że pękła opona ciężarówki, która transportowała walec. W wyniku tego zdarzenia walec zsunął się z pojazdu i runął na ulicę. Ciężarówka uderzyła w barierki znajdujące się przy drodze. 

Kierowca był trzeźwy. Bieniak dodaje również, że w wyniku wypadku nikt nie poniósł poważnych obrażeń. 

Utrudnienia na A2

Mimo że od momentu, w którym doszło do wypadków minęło już kilka godzin, na A2 nadal należy spodziewać się utrudnień i ogromnych korków

- Dwa pasy w kierunku Poznania są nadal wyłączone z ruchu - informuje sekcja prasowa stołecznej policji. Funkcjonariusze dodają, że nie są w stanie określić, jak długo będą trwały jeszcze utrudnienia. 

[AKTUALIZACJA] Około godziny 14 utrudnienia zostały usunięte. Trasa nie jest zakorkowana.

Utrudnienia na A2Utrudnienia na A2 Fot. Google Maps

Jesteś świadkiem niepokojącego wydarzenia w Warszawie lub jej okolicach? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Rondo przy Wołoskiej w Warszawie niebezpieczne? Jak poruszać się po rondzie z pięcioma pasami?

Więcej o: