Drogowcy remontują Podleśną. Mieszkańcy mają utrudniony wyjazd z osiedla

Do końca wakacji potrwa remont ulicy Podleśnej na Bielanach. Inwestycja, choć bardzo potrzebna ze względu na stan jezdni, to mocno utrudni życie mieszkańcom osiedla Potok, jednego z większych w dzielnicy.

Prace na odcinku od Marymonckiej do Gwiaździstej obejmują wymianę podbudowy i nawierzchni jezdni wraz z krawężnikami.

Dodatkowo robotnicy zamontują progi zwalniające i wyznaczą nowe przejścia dla pieszych. Po tych zmianach na ulicy ma być wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Dwa etapy prac

Roboty podzielono na kilka etapów. Pierwszy rozpoczął się w środę i potrwa do końca lipca. W tym czasie dla ruchu zamknięty jest odcinek od Marymonckiej do Lektykarskiej. Dodatkowo – niezależnie od remontu Podleśnej – w bliskim sąsiedztwie trwa budowa ronda na skrzyżowaniu Klaudyny z Rudzką.

Drugi etap prac ruszy 1 sierpnia i obejmie odcinek Podleśnej od Lektykarskiej do Gwiaździstej. Wszystkie prace zakończą się do 30 sierpnia.

Utrudnienia na BielanachUtrudnienia na Bielanach UM Warszawa

Utrudnienia dla kierowców

Dla okolicznych mieszkańców i kierowców powoduje to duże utrudnienia. Przede wszystkim trudniej jest wyjechać z osiedla Potok. Kierowcy muszą mają do dyspozycji jedyny wyjazd z osiedla prowadzący przez ulicę Gwiaździstą i dalej do ulicy Potockiej. Dopiero tam mogą pojechać w kierunku Placu Wilsona lub Marymonckiej.

Utrudnienia dla pasażerów

Pasażerowie również muszą nadrobić sporo drogi, żeby dostać się do autobusów. Linia 121 nie dojeżdża do pętli przy Gwiaździstej tylko do ulicy Żeromskiego w okolicy metra Słodowiec. Z kolei autobusy linii 181, 157, 185, 197 i N46 omijają ulicę Kluadyny i dojeżdżają do Lektykarskiej i dalej Hłaski, Gdańską Rudzką do Mickiewicza i dopiero tam wjadą na stałą trasę.

Byłeś świadkiem niepokojącego zdarzenia? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Panorama Warszawy za kilka lat na animowanej grafice! Warszawski Manhattan robi wrażenie

Więcej o: