Za dwie puste butelki dostaniesz jedną pełną. W Warszawie stanęły specjalne automaty

Specjalne automaty stanęły nad Wisłą w Warszawie. Będzie można wymienić w nich dwie puste butelki lub puszki na butelkę wody. To kolejny projekt zrealizowany w ramach programu "Dzielnica Wisła".

Projekt "Dzielnica Wisła" dba przede wszystkim o to, aby okolice rzeki były czyste i przyjemne. Teraz część śmieci będzie można wymienić w specjalnym automacie. 

Automaty nad Wisłą

Nowe automaty to punkty wymiany odpadów. Po wrzuceniu do nich dwóch pustych plastikowych butelek lub puszek możemy odebrać sobie półlitrową butelkę wody. 

Jego działanie jest banalnie proste - pokazał to Michał Olszewski, zastępca burmistrz m.st. Warszawa.

Dwa pierwsze automaty stanęły już na Bulwarach gen. Pattona nad Wisłą. Pierwszy można znaleźć w pawilonie na tyłach Muzeum Sztuki Nowoczesnej, a drugi przy lokalu Beach Bar Aquatica (Wybrzeże Helskim 1/5).

Oba znajdują się w specjalnie zaprojektowanych szklanych wiatach i powstały w ramach projektu "Dzielnica Wisła". 

Warto jednak zaznaczyć, że nie będą one działały przez całą dobę. Automat przy MSN jest czynny od poniedziałku do czwartku w godz. 14-19 oraz od piątku do niedzieli w godz. 11-21. Natomiast punkt wymiany przy barze Beach Bar Aquatica będzie dział codziennie w godz. 12-19.

Czego brakuje na bulwarach nad Wisłą? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Tak wygląda wyschnięta Wisła. Zobacz nagranie z helikoptera

Więcej o: