Marki. Nękał byłą dziewczynę, sąd go wypuścił. Wpadł na rodzinną imprezę i postrzelił jej nowego chłopaka

Policjanci ze stołecznego wydziału terroru i zabójstw zorganizowali udaną zasadzkę na Przemysława M. Mężczyzna kilka dni temu z zazdrości postrzelił w brzuch chłopaka swojej byłej dziewczyny.

7 lipca Przemysław M. wtargnął na rodzinną imprezę swojej byłej dziewczyny. Na tarasie pełnym ludzi (w tym dzieci) wyciągnął broń i postrzelił w brzuch chłopaka byłej 25-letniej partnerki. Mężczyzna przeżył i przebywa w szpitalu.

27-latek od wielu miesięcy nękał swoją byłą dziewczynę i jej rodzinę.

Sprawy potoczyłyby się zupełnie inaczej, gdyby nie decyzja sądu z 22 czerwca. Wtedy Przemysław M. został skazany na rok więzienia za wspomniane nękanie. Sędzia jednak postanowił zwolnić z aresztu zazdrosnego do granic możliwości chłopaka. W uzasadnieniu wykazano, że nie ma sensu trzymać go w areszcie do momentu, aż wyrok się uprawomocni.

Antyterroryści w akcji

Tuż po strzelaninie 27-latek się ulotnił. Dla funkcjonariuszy sprawa była priorytetowa. Przemysław M. był uzbrojony i nieobliczalny.

Policjanci ustalili jak najwięcej znajomych poszukiwanego. Dzięki temu typowali lokalizacje, w których może się ukrywać przestępca. – Sprawdziliśmy blisko 30 adresów - przyznaje kom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji.

Kolejno adresy sprawdzali między innymi antyterroryści. Niektóre potencjalne kryjówki Przemysława M. były dobrze schowane. Dlatego uzbrojeni po zęby komandosi do jednego z miejsc podlecieli helikopterem, po linie zsunęli się na dach budynku i stamtąd ukrytym wejściem do kryjówki.

Ostatecznie Przemysława M. zatrzymano w zasadzce zorganizowanej u zbiegu Szwedzkiej i al. Solidarności na Pradze-Północ. Kilkanaście nieoznakowanych policyjnych aut zajechało samochód, którym podróżował przestępca. - Mężczyzna nie miał najmniejszych szans w starciu z policjantami. Był bardzo zaskoczony i nie stawiał oporu – wyjaśnia kom. Marczak.

Przemysław M. usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany. W jego kryjówce znaleziono pistolet skorpion oraz marihuanę, która należała do jego krewnego.

Byłeś świadkiem niepokojącego zdarzenia? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Ostra bójka przy Mazowieckiej. Zadawał ciosy od tyłu i zerwał złoty łańcuch. Wszystko nagrała kamera

Więcej o:
Komentarze (95)
Sprawca strzelaniny w Markach zatrzymany. Z zazdrości postrzelił chłopaka byłej dziewczyny
Zaloguj się
 • kandrzej1

  Oceniono 89 razy 73

  Skutki typowego postępowania sądów. WSZYSCY bronią bandyty, żeby mu się krzywda nie stała a ofiarę WSZYSCY mają głęboko w d...

 • zamknij_oczy

  Oceniono 64 razy 46

  Spokojnie. Sędzia znowu go wypuści, bo przecież to dobry chopak. A na poważnie: kosztami akcji łapania tego kmiotka powinien zostać obarczony sędzia który gop wypuścił. Dodatkowo powinien zapłacić odszkodowanie chłopakowi postrzelonemu w brzuch. Wujowy ten wymiar sprawiedliwości w naszym kraju niestety... Dbają o interesy bandziorów zamiast pokrzywdzonych. Smutne.

 • kto_tu_jest

  Oceniono 47 razy 39

  Jeśli ma odpowiedni zasób środków to znajdzie się niejeden co mu pomoże. Można zaparkować w przejściu podziemnym i chodzić wolno, można regularnie podpalać auta sąsiadom i chodzić wolno, można ludzi rozjeżdżać na deptaku i być zwolnionym z odpowiedzialności. Nie takie rzeczy uchodziły płazem.

 • maguniaklikunia

  Oceniono 36 razy 28

  Jeśli podpadniesz władzy to nic Cię nie uchroni bo władza i tak Cię dopadnie, ale jeśli jesteś zwyczajnym chamem i draniem i gnębisz rodzinę, sąsiadów, pracowników to możesz spać spokojnie. Tylko uważaj żebyś nie naraził się nikomu znaczącemu z rządu albo kościoła . Jeśli jesteś chory, niepełnosprawny i mało wygadany to przed temidą nie masz szans, ba możesz dostać wyrok zaoczny na oczy nie widząc sędziego. Za kradzież batonika, za złośliwe pomówienia złośliwej sąsiadki, w ostateczności kaftan i gumowe ściany, drzwi bez klamek w Rybniku albo Toszku. Tak to bywa w państwie prawa gdzie sędziowie kierują się klauzurą sumienia, którego jakoś nie widać.

 • Jarek F

  Oceniono 27 razy 21

  Panie Ziobro od ponad dwóch lat trwa reformuje Pan sądownictwo i oto mamy efekty ! Bierzesz pieniądze Polaków po to tylko aby kłamać i z kolesiami wyciągać pieniądze z kieszeni polaków.
  Czy to nie oszustwo ?

 • magbyt1

  Oceniono 17 razy 17

  "Dla funkcjonariuszy sprawa była priorytetowa". Tylko dla tego, że postrzelony jest jednym z nich.

 • gierus11

  Oceniono 16 razy 14

  Dlaczego nie pokarzą jego twarzy ?? Każda dziewczyna powinna znać gębę tego zwyrodnialca . On następnym razem może zabić .

 • voojtas

  Oceniono 15 razy 13

  Tu zgwałcił tam postrzelił...toż to wszystko imigranty miały robić w Polandii a jednak swojaki się tym zajęli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX