Studenci wymyślili kandydatkę na prezydenta Warszawy. Ludzi zachwyciły jej postulaty

Studenci UKSW trochę namieszali w warszawskiej polityce. Na potrzeby zaliczenia przedmiotu wymyślili kandydatkę na prezydenta stolicy. Niektóre jej postulaty obiły się szerokim echem i ludzie w nie uwierzyli.

Zmiany w budżecie partycypacyjnym, odzwyczajenie kierowców od nieprawidłowego parkowania, zamknięcie cuchnącej kompostowni na Radiowie, więcej parków i skwerów oraz święcące ścieżki rowerowe. To tylko niektóre z propozycji niezależnej kandydatki na prezydenta Warszawy.

Klara Łęcka, bo o niej mowa, ma 36 lat. Trójkę dzieci i doświadczenie w pracy w samorządzie. Od ponad miesiąca aktywnie publikuje swoje postulaty i chętnie o nich dyskutuje na swoim fanpage'u.

Niektóre media podchwyciły jeden z jej pomysłów, likwidacji bramek w metrze. Z kolei ludzie na fanpage'u Łęckiej dość intensywnie dyskutowali z nią o pomyśle.

Przedmiot zaliczony na piątkę

Jeśli ktoś przebrnął przez jej długi biogram był mocno zaskoczony. Na końcu pojawiła się bardzo ważna informacja, wręcz najważniejsza. "Kandydata Klara Łęcka jest postacią wykreowaną dla celów naukowych i jej działania w kanałach społecznościowych są realizowane w ramach zajęć grupy studentów UKSW)".

W rozmowie z serwisem Tvnwarszawa.pl potwierdziła to dr Katarzyna Grzybowska-Walecka z UKSW. Jak poinformowała, wymyślona Klara Łęcka to część zaliczenia przedmiotu pierwszego roku studiu magisterskich, specjalność Polityka w cyberprzestrzeni.

Jak zapewnia wykładowczyni, stworzenie fikcyjnej postaci nie było łatwe. Najpierw studenci musieli poświęcić kilka tygodni na stworzenie profilu kandydatki. Wykazać mocne i słabe strony, szanse i zagrożenia. Sprawdzili również kontrkandydatów, opracowali program wyborczy i zaplanowali kampanię w mediach społecznościowych.

Studenci projekt zaliczyli na ocenę bardzo dobrą.

Co sądzisz na ten temat? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Panorama Warszawy za kilka lat na animowanej grafice! Warszawski Manhattan robi wrażenie

Więcej o: