CBA zatrzymało prezydenta Żyrardowa i kilku biznesmenów. Ustawiali przetargi na ponad 1,5 mln zł?

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało prezydenta Żyrardowa i kilku biznesmenów. Chodzi o ustawianie przetargów na sprzedaż nieruchomości w Rewalu.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało prezydenta Żyrardowa Wojciecha Jasińskiego i kilku biznesmenów w związku z podejrzeniem ustawiania przetargów na sprzedaż nieruchomości w Rewalu.

Żyrardów: Przetargi na ponad 1,5 mln zł

Rewal to miejscowość wypoczynkowa z kąpieliskiem morskim i przystanią morską w północno-zachodniej Polsce. To z województwa zachodniopomorskiego pochodzą zatrzymani biznesmeni. 

Prezydent Żyrardowa, który pełni rolę funkcjonariusza publicznego, jest podejrzany o przekroczenie swoich uprawnień. Miał brać udział w ustawianiu przetargów na ponad 1,5 mln zł na sprzedaż nieruchomości w Rewalu oraz nieruchomości będących w użytkowaniu wieczystym Żyrardowa.

CBA przeszukuje gabinet prezydenta

Jak podaje CBA, funkcjonariusze obecnie przeszukują kilkanaście miejsc m.in. gabinet prezydenta i biura w Urzędzie Miasta oraz miejsca zamieszkania i prowadzenia działalności gospodarczej zatrzymanych osób. 

Śledztwo jest wielowątkowe. Zatrzymani przez CBA prezydent Żyrardowa i biznesmeni usłyszą zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. Na stronach Urzędu Miasta Żyrardowa na razie brak komentarza w sprawie zatrzymania prezydenta.

Co sądzisz na ten temat? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Więcej o:
Komentarze (47)
CBA zatrzymało prezydenta Żyrardowa. Ustawiał przetargi na ponad 1,5 mln zł?
Zaloguj się
 • tilow3

  Oceniono 37 razy 25

  Skoro taka udana akcja sprzedaje się medialnie, a straty jakie może ponieść państwo wynosi 1,5 mln. zł. to jakie wyroki dostanie np. pan Sakiewicz, za przytulenie 7,2 mln. albo pan Gliński, za zdefraudowanie 500 mln, albo pan Morawiecki i Getback z blisko 3 miliardami lewej kasy!?

 • krynolinka

  Oceniono 25 razy 21

  Tadek nie taką kasę przytulił. I na wolności... O czym my tu kurna mać mówimy??? Marne półtorej bańki, grzyb ze dwieście przeżarł.

 • ginztonickiem

  Oceniono 21 razy 15

  Koleś opuścił PiS, kara musi być!

 • kronikastyropianu

  Oceniono 14 razy 12

  A jak jakiś prezes bierze 100 tys. miesięcznie, a po 2 latach 7 mln zł odprawy, to jest to oczywiście "zgodne z prawem". Złodziejskim, styropianowym, w tym celu ustanowionym !!!

 • sprzedanyzamlodu

  Oceniono 23 razy 11

  A czemu nie zatrzymują tych, którzy milardami zł - NASZYCH PIENIĘDZY - obdarowują watykańskich okupantów ?

 • Paul Paul

  Oceniono 15 razy 9

  My pisiorki niewinne, nawet jak kradniem to jako Polacy i katolicy bo wcześniej kradli te Niemce i inne Tuski przebrzydłe , to się wyrównać musi coby my nie byli stratni bo my też lubim kawior i ostrygi a co :)))

 • czechy11

  Oceniono 14 razy 8

  Do trola PiS Hegemon123:

  Prezydent Żyrardowa: Wojciech Jasiński od 2014 r prezydent Zyrardowa. Przez 2 kadencje sprawował mandat radnego powiatu Żyrardowskiego z ramienia PiS. W roku 2914 pokonała w wyborach Beatę Rusiniwską startująca z ramienia PO. I I to tyle trole PiSiwskie pozamiatane w temacie😂😂😂

 • wawiak57

  Oceniono 12 razy 8

  Chciał dorobić bo mu Pis pensję obniżył. W przyszłości będzie więcej takich aferek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX