CBA zatrzymało prezydenta Żyrardowa i kilku biznesmenów. Ustawiali przetargi na ponad 1,5 mln zł?

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało prezydenta Żyrardowa i kilku biznesmenów. Chodzi o ustawianie przetargów na sprzedaż nieruchomości w Rewalu.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało prezydenta Żyrardowa Wojciecha Jasińskiego i kilku biznesmenów w związku z podejrzeniem ustawiania przetargów na sprzedaż nieruchomości w Rewalu.

Żyrardów: Przetargi na ponad 1,5 mln zł

Rewal to miejscowość wypoczynkowa z kąpieliskiem morskim i przystanią morską w północno-zachodniej Polsce. To z województwa zachodniopomorskiego pochodzą zatrzymani biznesmeni. 

Prezydent Żyrardowa, który pełni rolę funkcjonariusza publicznego, jest podejrzany o przekroczenie swoich uprawnień. Miał brać udział w ustawianiu przetargów na ponad 1,5 mln zł na sprzedaż nieruchomości w Rewalu oraz nieruchomości będących w użytkowaniu wieczystym Żyrardowa.

CBA przeszukuje gabinet prezydenta

Jak podaje CBA, funkcjonariusze obecnie przeszukują kilkanaście miejsc m.in. gabinet prezydenta i biura w Urzędzie Miasta oraz miejsca zamieszkania i prowadzenia działalności gospodarczej zatrzymanych osób. 

Śledztwo jest wielowątkowe. Zatrzymani przez CBA prezydent Żyrardowa i biznesmeni usłyszą zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. Na stronach Urzędu Miasta Żyrardowa na razie brak komentarza w sprawie zatrzymania prezydenta.

Co sądzisz na ten temat? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Więcej o: