Patryk Jaki znów uderza w Hannę Gronkiewicz-Waltz. Podwyższa karę do 30 tys. zł

Hanna Gronkiewicz-Waltz miała stawić się dziś na komisji weryfikacyjnej. Nie zrobiła tego. To nie pierwszy raz, kiedy prezydent unika przesłuchania. Patryk Jaki postanowił zwiększyć karę do 30 tys. zł.

W czwartek na komisji reprywatyzacyjnej, jak informuje serwis Tvnwarszawa.pl, prowadzone są dwa postępowania. Jedno dotyczy kamienicy przy Mokotowskiej 40, której właścicielką jest m.in. prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz

Komisja weryfikacyjna: Prezydent powinna zaproponować termin

Oprócz niej wezwano również Mirosława Bieńka, Krzysztofa Dębskiego, Danutę Robełek i Mariana Robełka. Stawił się tylko Krzysztof Dębski. Z usprawiedliwienia wysłanego przez prezydent Warszawy przedstawicielowi komisji - Patrykowi Jakiemu, wynika, że Hanna Gronkiewicz-Waltz przebywa w Singapurze na konferencji. 

Jaki skomentował nieobecność prezydent, że to już kolejny raz dochodzi do takiej sytuacji oraz, że obecność na komisji jest obowiązkowa. Sebastian Kaleta, zastępca Jakiego, stwierdził, że na pewno ktoś mógł zastąpić prezydent na konferencji. Jaki uznał, że to sama Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna zaproponować termin przesłuchania. Komisja się dostosuje.

Grzywna w wysokości 30 tys. zł

Głos zabrał też przedstawiciel PiS Łukasz Kondtratko, który zgłosił wniosek o zwiększenie kary z 10 do 30 tysięcy złotych. Jak podaje serwis, komisja ten wniosek przyjęła. 

Komisja już wcześniej nakładała na Hannę Gronkiewicz-Waltz kary za to, że nie stawiała się na posiedzeniach. Prezydent za każdym razem odwoływała się do Naczelnego Sądu Administracyjnego. W kwietniu 2018 r. NSA orzekł, że komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji musi oddać prezydent Warszawy 9 tys. zł grzywny. 

Wyroki NSA dotyczyły grzywien za niestawiennictwo prezydent na posiedzeniach w sprawie Chmielnej 60, Siennej 29 i Twardej.

Czy Twoim zdaniem hanna Gronkiewicz-Waltz powinna stawić się na komisji? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

"Nieudolna próba wybielenia urzędników Lecha Kaczyńskiego". H. Gronkiewicz-Waltz po decyzji komisji reprywatyzacyjnej

Więcej o:
Komentarze (34)
Patryk Jaki znów uderza w Hannę Gronkiewicz-Waltz. Podwyższa karę do 30 tys. zł
Zaloguj się
 • petrucchio

  Oceniono 42 razy 24

  Jeśli Jaki tak lubi uderzać, niech sobie uderzy łbem w ścianę. Może to go otrzeźwi.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 16 razy 10

  Ja też Jakiemu dziś dałem karę 1000000 cygańskich rupii :-)

 • glemp1

  Oceniono 14 razy 10

  Patryk jaki? No właśnie, jaki? Wysoki, niski, chudy, gruby, młody, stary? Jak zwykle zero konkretów odnośnie tajemniczego Patryka.

 • Jacek Górecki

  Oceniono 15 razy 9

  A czy komisja majątkowa która zwracała kościołowi działki bez żadnego trybu też odda?

 • steinmetz57

  Oceniono 12 razy 8

  Zobaczymy Jak sie Beda stawiac oni na komisje Po wyborach

 • braksensu2017

  Oceniono 17 razy 7

  No błagam, niech ktoś wyśle pana Wiceministra na studia prawnicze. Jak zgoli to coś z twarzy i nie ubierze za ciasnego garniturku, to nawet nikt się nie zorientuje, kim jest ten słabiutki studencina. A może znajdzie się odważny i uświadomi szanownemu panu Wiceministrowi, że karanie grzywną osoby fizycznej jako Reprezentanta Miasta jest niezgodne z prawem. Tylko w prostych, przystępnych słowach i krótkich zdaniach.

 • batura3

  Oceniono 18 razy 6

  Pełen kompleksów pissowski słoik. To ten od mostów w Pradze...czeskiej??? Ot, byle jaki kandydat:)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX