Parkowanie Warszawa. Koniec parkingowej samowolki na Woli. Urząd planuje wdrożyć pilotażowe rozwiązanie

Dzielnica chce walczyć z samowolką parkingową na podwórkach na warszawskiej Woli. Miejsce postojowe będzie mogła zająć wyłącznie mieszkaniec dzielnicy posiadający specjalny identyfikator.

- Zbliża się koniec parkingowej samowolki na wolskich podwórkach - zapowiada Urząd Dzielnicy Wola. Władze dzielnicy wraz z Zakładem Gospodarowania Nieruchomościami planują wdrożyć pilotażowe rozwiązanie.

Parkowanie Warszawa. Identyfikatory dla mieszkańców

„Użytkownikiem miejsca postojowego ma być właściciel lokalu mieszkalnego, najemca komunalnego lokalu mieszkalnego lub użytkowego, na podstawie identyfikatora. Te przyznawane mają być bezpłatnie. W efekcie osoby trzecie nie będą mogły tam parkować” – tłumaczą urzędnicy.

Na początku pilotaż obejmie cztery lokalizacje. Obejmą one obręby ulic: Elektoralna, Biała, Ogrodowa, al. Jana Pawła II, Dzielna 15 i 15A, Nowolipki 26, 28, 28A, 28B, 30, 32, 34, al. Solidarności, Żelazna, Nowolipie oraz Piaskowa 7, 9, 11.

Na podwórkach pojawią się wyznaczone miejsca postojowe. Będą mogli z nich skorzystać tylko mieszkańcy i najemcy lokali użytkowych. Jak informuje burmistrz dzielnicy Krzysztof Strzałkowski, przy wjazdach zostaną z kolei ustawione znaki zakazu ruchu. 

Uwagi do rozwiązania

Większość mieszkańców wychwala inicjatywę. Zdaniem niektórych płatna parkowanie powinno być nie tylko dla nie-mieszkańców danego bloku, do którego przynależy podwórko, ale dla wszystkich.

Nie wszystkim jednak pomysł się spodobał. Zastanawiają się, gdzie zaparkują osoby, które przyjechały do kogoś w jakimś interesie lub po prostu z wizytą. 

Mieszkańcy za pośrednictwem zarządów wspólnot mieszkaniowych i zarządców nieruchomości w określonym terminie będą mogli zgłaszać sugestie i uwagi dotyczące zaproponowanych rozwiązań. 

Co sądzisz na ten temat? Czy taki pomysł rozwiąże problem parkingowy w dzielnicach Warszawy? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Wiedzieliście o zasadzie "10 metrów"? Chodzi o parkowanie

Więcej o:
Komentarze (28)
Parkowanie Warszawa. Koniec parkingowej samowolki na Woli. Urząd planuje wdrożyć pilotażowe rozwiązanie
Zaloguj się
 • wmr2000

  Oceniono 16 razy 16

  A kto będzie egzekwował ten przepis? Straż Miejska? Na ulicach ich nie widać a co dopiero na podwórkach

 • siwywaldi

  Oceniono 24 razy 12

  Gdzie mają parkować przyjezdni? Po prostu na ulicy lub płatnym parkingu. Bo inaczej wyjdzie, że do niektórych przyjeżdża dziennie po 30 "znajomych" :-)

 • megamaciej

  Oceniono 15 razy 9

  Jak zwykle. Rozwiązaniem nie jest wybudowanie miejsc parkingowych, tylko poszczucie jednych ludzi na drugich.

 • Gość

  Oceniono 16 razy 8

  Przyjeżdżają do Śródmieścia i narzekają, że się nie da zaparkować bo samochody mieszkańców blokują miejsca.
  A u siebie chcą parkingów na wyłączność.
  To może by w każdej dzielnicy wyznaczyć miejsca tylko dla miejscowych, dlaczego tylko na Woli?

 • polak66maly

  Oceniono 9 razy 3

  bardzo prosze, aby mieszkancy woli nie przyjezdzali i nie parkowali w srodmieciu. Samochody z identyfikatorem beda niemile widziane.

 • smiki48

  Oceniono 12 razy 2

  już widzę decyzje władz innych dzielnic ZAKAZUJĄCYCH parkowania mieszkańcom Woli. Ciekawe co wówczas bedą mówili? Że są dyskryminowani itp. Jeżeli chcemy rzeczywiście ograniczyć liczbę samochodów w centrum, to należy ograniczyć miejsca parkowania na publicznych parkingach dla wszystkich samochodów, bez żadnych wyjątków. Jak mieszkańcy chcą mieć miejsca do parkowania na stałe, to niech zbudują sobie parkingi, w tym podziemne. tak jak to się dzieje w wielu innych miejscach.

 • Krzysztof Zalewski

  Oceniono 14 razy 2

  Pięknie. Ciekawe na jakiej podstawie ? Nowa uchwała? A może zakazać jazdy o obrębie miasta wszystkim samochodom osobowym ? Przecież to,prostsze rozwiązanie i jak zwykle ekologiczne. ?

 • antares777

  Oceniono 1 raz -1

  I słusznie! Ale zakaz parkowania to mało; trzeba wprowadzić zakaz zatrzymywania się. A jak się jaki z sąsiedztwa zagapi i zatrzyma, to go w łeb. Po katolicku i zgodnie z prawem.

 • Dariusz K

  Oceniono 2 razy -2

  Bardzo dobry pomysł , dla wiadomości wiele miejsc parkingowych na podwórkach zrobili mieszkancy ktore pozniej wchłonelo miasto ograniczając montaz blokad miejsc a TERAZ na tych miejscach parkuja słoiki i inni przyjezdni na czas pracy od 8 do 16 a jak przyjade z zakupami nie można zaparkowac

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX