Parkowanie Warszawa. Koniec parkingowej samowolki na Woli. Urząd planuje wdrożyć pilotażowe rozwiązanie

Dzielnica chce walczyć z samowolką parkingową na podwórkach na warszawskiej Woli. Miejsce postojowe będzie mogła zająć wyłącznie mieszkaniec dzielnicy posiadający specjalny identyfikator.

- Zbliża się koniec parkingowej samowolki na wolskich podwórkach - zapowiada Urząd Dzielnicy Wola. Władze dzielnicy wraz z Zakładem Gospodarowania Nieruchomościami planują wdrożyć pilotażowe rozwiązanie.

Parkowanie Warszawa. Identyfikatory dla mieszkańców

„Użytkownikiem miejsca postojowego ma być właściciel lokalu mieszkalnego, najemca komunalnego lokalu mieszkalnego lub użytkowego, na podstawie identyfikatora. Te przyznawane mają być bezpłatnie. W efekcie osoby trzecie nie będą mogły tam parkować” – tłumaczą urzędnicy.

Na początku pilotaż obejmie cztery lokalizacje. Obejmą one obręby ulic: Elektoralna, Biała, Ogrodowa, al. Jana Pawła II, Dzielna 15 i 15A, Nowolipki 26, 28, 28A, 28B, 30, 32, 34, al. Solidarności, Żelazna, Nowolipie oraz Piaskowa 7, 9, 11.

Na podwórkach pojawią się wyznaczone miejsca postojowe. Będą mogli z nich skorzystać tylko mieszkańcy i najemcy lokali użytkowych. Jak informuje burmistrz dzielnicy Krzysztof Strzałkowski, przy wjazdach zostaną z kolei ustawione znaki zakazu ruchu. 

Uwagi do rozwiązania

Większość mieszkańców wychwala inicjatywę. Zdaniem niektórych płatna parkowanie powinno być nie tylko dla nie-mieszkańców danego bloku, do którego przynależy podwórko, ale dla wszystkich.

Nie wszystkim jednak pomysł się spodobał. Zastanawiają się, gdzie zaparkują osoby, które przyjechały do kogoś w jakimś interesie lub po prostu z wizytą. 

Mieszkańcy za pośrednictwem zarządów wspólnot mieszkaniowych i zarządców nieruchomości w określonym terminie będą mogli zgłaszać sugestie i uwagi dotyczące zaproponowanych rozwiązań. 

Co sądzisz na ten temat? Czy taki pomysł rozwiąże problem parkingowy w dzielnicach Warszawy? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Wiedzieliście o zasadzie "10 metrów"? Chodzi o parkowanie

Więcej o: