Za 10 złotych długu roztrzaskał głowę płytami chodnikowymi. Koszmarne tłumaczenie mordercy

Brutalne morderstwo na Stegnach. 36-latek skatował mężczyznę, który był winny kilka złotych jego znajomemu. - Dzisiaj oszukał kogoś na 10 zł, a jutro może ukraść milion. Chodzi o zasady - tak tłumaczył się morderca.

Do morderstwa doszło w ubiegłym tygodniu na terenie jednej z posesji przy ulicy Śródziemnomorskiej. Jednak funkcjonariusze dopiero teraz zdecydowali się opowiedzieć o szczegółach.

Patrol znalazł leżącego przy drzewie, prawie nagiego i nieprzytomnego 58-latka. Mężczyzna miał wiele ran na całym ciele. Najwięcej na głowie. W stanie krytycznym trafił do szpitala. Zmarł w poniedziałek.

Udawał, że nic nie wie

Sprawcę udało się zatrzymać tuż po zdarzeniu. Kręcił się niedaleko miejsca zbrodni. - Miał ślady krwi na butach, rękach oraz odzieży. Początkowo twierdził, że nie ma nic wspólnego ze sprawą – mówi Robert Koniuszy z mokotowskiej policji.

Dopiero po dłuższej rozmowie, 36-latek opowiedział co się wydarzyło.

Uderzał płytami i kamieniami

Okazuje się, że zamordowany umówił się na spotkanie ze znajomymi. W trakcie libacji został wysłany po piwa. Kiedy wrócił z zakupami, nie oddał koledze 10 złotych reszty. Nie wiadomo czy celowo, czy po prostu zapomniał.

To jednak rozwścieczyło gospodarza imprezy, który innemu koledze, czyli zatrzymanemu 36-latkowi zlecił odzyskanie pieniędzy. Waldemar K. był bardzo brutalny. - Bił i kopał swoją ofiarę po całym ciele. Później uderzał płytami chodnikowymi i kamieniami w głowę – opisuje Koniuszy.

Waldemar K. został tymczasowo aresztowany. Grozi mu dożywocie.

Byłeś świadkiem niepokojącego zdarzenia? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Ostra bójka przy Mazowieckiej. Zadawał ciosy od tyłu i zerwał złoty łańcuch. Wszystko nagrała kamera

Więcej o:
Komentarze (102)
Za 10 złotych długu roztrzaskał głowę płytami chodnikowymi. Koszmarne tłumaczenie mordercy
Zaloguj się
 • estrim

  Oceniono 137 razy 125

  A może utylizacja? Teraz zabił na zlecenie jednego człowieka, jutro może zabić milion. Chodzi o zasady.

 • xyz876

  Oceniono 53 razy 43

  Jeden menel pozbawił życia innego menela, a teraz reszta społeczeństwa będzie go utrzymywać (3000 PLN / m-c) do końca życia, a przynajmniej 25 lat w izolacji.

 • heliheli

  Oceniono 46 razy 38

  nalezy takiego szybko i tanio pozbawic zycia . Bo taka kreatura nie zas;luguje na to zeby sie cieszyc nawet 5 sekundami zycia dluzej .

 • wkoz1

  Oceniono 30 razy 16

  poczekajcie poczekajcie.. pomysli sk.. i odwola sie do patriotycznych uniesien.. a zero go zwolni...a brudzinski medal wreczy.. ta sama mentalnosc..

 • walkirrr

  Oceniono 23 razy 15

  powinien zgłosić się na ławnika do sądu najwyższego bo ma poczucie swoistej sprawiedliwości - resztę trzeba oddawać

 • ubrana_prawda

  Oceniono 27 razy 15

  Przerażająca małostkowość. Facet sprawdziłby się jako kanar ? A może się mylę ? W czasie wojny tacy jak oni brali udział w pogromach Żydów.

 • kac

  Oceniono 13 razy 13

  Jeżeli z zasad wynika, że za dług należy zabić, to jaka kara ma być za morderstwo ze szczególnym okrucieństwem? Kastracja i ćwiartowanie żywcem (to stosowano kiedyś w Anglii) czy może coś bardziej wyszukanego?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX