Ceny mieszkań. Chcesz zamieszkać na starówce? W stolicy trzeba za to słono zapłacić

Ceny mieszkań w Warszawie. Analitycy z portalu urban.one porównali średnie ceny za metr kwadratowy mieszkania na miejskich starówkach. Najdrożej jest w Warszawie.

W 2017 roku, aby kupić mieszkanie na warszawskiej starówce, trzeba było średnio zapłacić ponad 12 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Dla porównania, przeciętna cena metra kwadratowego w Warszawie to prawie 7,9 tysięcy złotych.

Nieco tańsze są mieszkania na Starym Mieście w Krakowie. Za metr kwadratowy mieszkania należy średnio zapłacić 10,3 tysięcy złotych. Na trzecim miejscu znalazło się Główne Miasto w Gdańsku. Metr mieszkania tuż nad Mołtawą to średnio koszt 9,1 tysięcy złotych.

Najtaniej we Wrocławiu

Interesującym wyborem może się okazać Stare Miasto we Wrocławiu. Metr kwadratowy mieszkania kosztuje tam przeciętnie 7,7 tysięcy złotych, a w Poznaniu 6,7 tysiąca złotych.

Eksperci przekonują, że bardzo wysokie ceny mieszkań na starówkach można wytłumaczyć przede wszystkim wysoką rangą tych obszarów. Bardzo trudno znaleźć tam grunt pod nowe inwestycje, więc deweloperzy inwestują raczej w rewitalizację już istniejących kamienic – a wtedy nie tworzą zwykłych mieszkań, lecz ekskluzywne apartamenty.

Byłeś świadkiem niepokojącego zdarzenia? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Panorama Warszawy za kilka lat na animowanej grafice! Warszawski Manhattan robi wrażenie

Więcej o: