Znajdował kobiety w internecie i umawiał się na randki. Wyłudził od nich nawet kilkaset tysięcy zł

"Tulipan" poszukiwany był 2 listami gończymi. Dzięki pomocy kobiet, które oszukał, policjantom udało się go złapać. 29-latek wpadł w oczekiwaniu na kolejną ofiarę.

Kryminalni z Piaseczna zatrzymali Konrada K., tzw. "Tulipana" (jego pseudonim to nawiązanie do słynnego "Tulipana", Jerzego Kalibabki, który rozkochał w sobie i okradł tysiące kobiet) gdy próbował umówić się z kolejną kobietą. Do spotkania doszło w Gdańsku. Około godziny 14, tuż przy kinie Neptun, dokonali zatrzymania przestępcy.

Stworzyły krąg poszkodowanych

Jedną z ofiar mężczyzny była mieszkanka Piaseczna. "Tulipan" naciągnął ja na kilkanaście tysięcy złotych. Łącznie oszukał kilkanaście kobiet na nawet kilkaset tysięcy zł.

Policjantom udało się namierzyć mężczyznę dzięki ich pomocy. Kobiety wcześniej na forach internetowych stworzyły krąg poszkodowanych przez "Tulipana".

Jak podaje policja z Piaseczna, mężczyzna swoje ofiary mężczyzna znajdował na portalach społecznościowych. Często zmieniał tożsamość oraz miejsce pobytu. Podczas zatrzymania posługiwał się sfałszowanymi dokumentami.

Był już wcześniej karany

Policjanci zabezpieczyli również inne dokumenty wystawione na rożne nazwiska, znaczną ilość gotówki oraz kilkanaście telefonów. Na policyjny parking depozytowy trafiło także bmw wypożyczone dla niego w Bratysławie. Jak informuje Jarosław Sawicki z biura prasowego piaseczyńskiej policji, "Tulipan" już jako bardzo młoda osoba był karany za podobne przestępstwa.

Sprawa ma charakter rozwojowy i prowadzona jest pod nadzorem prokuratury.

Byłeś świadkiem niepokojącego zdarzenia? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

86-latka z Mokotowa wykiwała oszusta. Wpadł przez nią w zasadzkę

Więcej o: