Przez ostatnie lata szpecił centrum Warszawy. 94-metrowy biurowiec zastąpi dawny budynek Universalu [WIZUALIZACJE]

Austriacki deweloper zaprezentował najnowsze wizualizacje biurowca, który do 2020 roku ma stanąć na tyłach Rotundy, jednego z najbardziej charakterystycznych budynków w centrum Warszawy.

Widok Tower ma liczyć 28 kondygnacji naziemnych i cztery podziemne. – To budynek o powierzchni około 34 tys. metrów kwadratowych. Znajdą się tam biura, podziemny parking oraz powierzchnie handlowa i magazynowa – czytamy na stronie inwestora S+B Gruppe.

W 94-metrowym wieżowcu przewidziano taras widokowy. Przed samym budynkiem na wysokości ulicy Widok 19 ma być zagospodarowany teren. Znajdzie się tam dużo zieleni i miejsca do wypoczynku.

W miejscu Universalu

Universal był siedzibą Centrali Handlu Zagranicznego. Przedsiębiorstwo wybudowało  biurowiec pomiędzy Alejami Jerozolimskimi i ulicą Widok w 1965 roku. W 1999 roku odkupiła go firma Code z Krakowa, żeby chwilę później odsprzedać go spółce Metro-Projekt.

W 2002 roku Metro-Projekt postawiono w stan upadłości, a rok później taki sam los spotkał spółki Universal i Code. Wtedy też rozpoczął się trwający 10 lat spór pomiędzy syndykami masy upadłościowej o to, do kogo należy biurowiec. Ostatecznie wygrało Metro-Projekt.
 
Austriacki deweloper kupił dawny budynek Universalu w 2014 roku za 80 mln złotych. Dwa lata później ruszyła rozbiórka. Samą budowę nowej konstrukcji rozpoczęto w ubiegłym roku. Otwarcie zaplanowano pod koniec 2020 roku.

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Panorama Warszawy za kilka lat na animowanej grafice! Warszawski Manhattan robi wrażenie

Więcej o:
Komentarze (8)
Przez ostatnie lata szpecił centrum. 94-metrowy biurowiec zastąpi dawny budynek Universalu [WIZUALIZACJE]
Zaloguj się
 • alberto_srapovoli

  Oceniono 8 razy 6

  Telekomy sa zainteresowane, czy bedzie mozna wywiesic tam wielka szmate z reklama.

 • troll_putina

  Oceniono 6 razy 4

  no i git, ładny :)

 • grundol1

  Oceniono 3 razy 1

  "Widok Tower"

  Najwyraźniej Boga nie ma, bo jak by był i widział to by grzmiał.

 • samochodemwszedzie

  Oceniono 3 razy -1

  A dlaczego tylko 94 metrów przecież pałac Stalina ma więcej a jeśli go sie nie burzy to trzeba przynajmniej zasłonić!

 • kriso135

  Oceniono 8 razy -2

  Zaraz rozpocznie się ujadanie postępaków i innych lewaków, że w tym miejscu powinien powstać skwerek, najlepiej z ulami i grządkami rzodkiewki i koniecznie ścieżka rowerowa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX