Tramwaj na Kasprzaka. Ruszył ważny przetarg. Coraz bliżej do połączenia Odolan z centrum

Tramwaje Warszawskie ogłosiły przetarg na przygotowanie projektu budowlanego trasy tramwajowej w ulicy Kasprzaka i Wolskiej.

Wykonawca w pierwszej kolejności będzie musiał opracować projekt budowlany. Następnie, jego zadaniem będzie uzyskanie wszystkich niezbędnych zezwoleń do rozpoczęcia budowy. Na samą budowę, ma być ogłoszony oddzielny przetarg, jednak nie wcześniej, niż w drugiej połowie przyszłego roku.

Sama budowa ma być podzielona na dwa etapy. Pierwszy to przebudowa istniejącego torowiska w ulicy Kasprzaka na odcinku od Karolkowej do Skierniewickiej. Drugi etap to budowa nowego odcinka trasy w ulicy Kasprzaka od Skierniewickiej do Wolskiej wraz z przebudową torowiska w ulicy Wolskiej na odcinku od Elekcyjnej do Kasprzaka.

Szybkie połączenie do centrum

W sumie, tramwajarze zmodernizują kilometr istniejących torów i wybudują dwa kilometry nowej trasy. Powstanie również sześć nowych przystanków i przebudowane będą dwa istniejące.

- Nowa trasa tramwajowa będzie biegła wzdłuż intensywnie rozbudowujących się osiedli na Odolanach. Tramwaj zapewni kilku tysiącom mieszkańców szybki i wygodny dojazd do stacji metra przy rondzie Daszyńskiego, a także do centrum Warszawy – mówi Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

Trasa ma być gotowa najpóźniej do 2022 roku.

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Taksówkarze, którzy ratują życie. W Warszawie jest ich prawie 70

Więcej o: