Koniec z kursami za kilkaset złotych. Kolejarze wybrali firmę taksówkową dla pasażerów Dworca Centralnego

Kolejarze wybrali drugiego operatora taksówkowego, który będzie woził pasażerów z Dworca Centralnego. Taksówki Wawa Taxi będą się zatrzymywać od pętli autobusowej, od strony Złotych Tarasów. Ile zapłacimy za przejazd?

Jeszcze do niedawna spod Dworca Centralnego podróżni mogli skorzystać z wielu korporacji taksówkowych lub przewozu osób. Kierowcy nie zawsze okazywali się uczciwymi przedsiębiorcami - koszt krótkiego przejazdu mógł wynieść nawet kilkaset złotych. O takich sytuacjach pisaliśmy wielokrotnie.

Polskie Koleje Państwowe S.A. w końcu postanowiły wyjść naprzeciw oczekiwaniom rozżalonym podróżnym, którzy mimo woli stawali się ofiarami naciągaczy. Spółka wybrała jednego operatora taksówkowego dla Dworca Centralnego w Warszawie. To Wawa Taxi. Ten licencjonowany przewoźnik obsługuje pasażerów od początku lipca.

Za rozsądną cenę?

Jak informuje operator w informacji prasowej, na decyzję PKP miała wpływ m.in. nowa flota pojazdów. - Dziesiątki tysięcy osób dziennie korzysta nie tylko z pociągów, autobusów czy tramwajów. Część potrzebuje sprawnie, komfortowo i za rozsądną cenę dotrzeć w różne miejsca stolicy - informuje Artur Wieczorek, prokurent Wawa Taxi. 

Ile kosztuje przejazd taksówką Wawa Taxi? Opłata początkowa wynosi 8 zł. 2,20 zł to cena za km na terenie Warszawy w ciągu dnia (od poniedziałku do soboty, w godz. od 6 do 22). Kwota za przejazd po godzinie 22 wynosi 3,30 zł. Cena za przejazd w drugiej strefie to 3,20 zł/km od poniedziałku do soboty w ciągu dnia, w nocy - 4,40 zł. W niedzielę i święta - 6,60 zł.

Jak dodaje Artur Wieczorek, obecność przewoźnika zagwarantuje utrzymanie porządku na miejscach postojowych taxi oraz zmarginalizuje nielicencjonowanych przewoźników i oszustów, którzy podszywając się pod firmowe auta, naciągają klientów.

Określone miejsce postoju

Miejsca postoju taksówek ulokowano w sąsiedztwie pętli autobusowej, od strony Złotych Tarasów, czyli, jak podkreśla przedstawiciel Wawa Taxi, w miejscu największego ruchu pasażerów. - Dzięki temu podróżni mają gwarancję, że korzystają ze sprawdzonego i bezpiecznego przewoźnika, który oferuje czytelny i atrakcyjny cenowo taryfikator usług - dodaje.

Jak podkreśla, postój, który sięga mniej więcej do połowy budynku Dworca Centralnego od Al. Jana Pawła II będzie zarezerwowany wyłącznie dla taksówek Wawa Taxi. Nie oznacza to jednak, że pasażer nie będzie mógł zamówić pod dworzec od strony pętli taksówki innej korporacji. - Nie ma takiego zakazu - podkreśla przedstawiciel Wawa Taxi.

Wawa Taxi to licencjonowana korporacja, która jest obecna na stołecznym rynku od dwudziestu lat. - Nowoczesny park samochodowy, na tle ok. 11 tys. warszawskich taksówek, liczy obecnie 70 proc. wszystkich pojazdów operatora, a do końca roku zostanie powiększony o kolejne 10 proc. Oznacza to, że czterech na pięciu klientów będzie podróżowało w pełni nowymi samochodami. Pozostali nie będą mieli jednak powodów do narzekania, bo auta przewoźnika są co najwyżej kilkuletnie - informuje przewoźnik.

ITaxi na Dworcu Centralnym, Lotnisku Chopina

Na początku czerwca informowaliśmy, że Dworzec Centralny, Dworzec Zachodni oraz Lotnisko Chopina będzie obsługiwać również firma iTaxi. Taksówki z oznaczeniem firmy wożą podróżnych z wymienionych lokalizacji od początku czerwca. Nie zatrzymują się jednak przy pętli autobusowej - stają przy dworcu, od Al. Jerozolimskich.

ITaxi działa na rynku taksówkarskim od ponad 5 lat. To polska aplikacja, za pośrednictwem której można zamówić transport. Firma działa nie tylko w Warszawie. Jej taksówki można znaleźć w ponad 150 miastach w całej Polsce, np. Krakowie, Poznaniu czy Wrocławiu. 

Płatności pobierane są zarówno za pośrednictwem aplikacji, jak i gotówkowo czy za pośrednictwem terminali płatniczych.

Masz swoją ulubioną firmę taksówkową na terenie Warszawy? A może jest firma, która uważasz, że jest nieprofesjonalna? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Jedziesz rowerem i nagle... gdzie się podziała droga? Takich miejsc w Warszawie jest mnóstwo [WIDEO]

Więcej o: